Basın İlan Kurumu İSO 9001 ve İSO 27001 Belgelerini aldı

Basın İlan Kurumu İSO 9001 ve İSO 27001 Belgelerini aldı

Basın İlan Kurumu (BİK), bir yıldır çalışmalarını sürdürdüğü İSO 9001 Kalite ve İSO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelendirme süreçlerini tamamlayarak, belgelerini almaya hak kazandı.

Eklenme: 29 Aralık 2018 - 13:20

Kalite ve Bilgi güvenliği yönetim sistemi belgelendirme süreci BİK Bilgi İşlem Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülürken, Kurumun tüm birim ve müdürlüklerden temsilciler seçilerek bir ekip oluşturuldu.

BİK Bilgi İşlem Hizmetleri Müdürü Emin AKSOY süreç için şu değerlendirmelerde bulundu:

“Tüm bu belgelendirme çalışmalarında amacımız Kurumun hedeflerine en etkili yoldan varmak, kaynaklarımızı adil, etkin ve verimli kullanarak artık bilgi teknolojilerinin önem kazandığı günümüz dünyasında hep bir adım önde olmak temel prensibimizdi. Bugünün bilgi ve iletişim çağında, ülkemiz de değişim yolunda hızla ilerliyor. Tüm kamu kurumlarının toplumun refahı için hedef büyüttüğü ülkemizde, kamu kaynaklı bilgiyi milyonlarla paylaşan Basın İlan Kurumu bugün her zamankinden daha önemli bir görev üstleniyor, Devlet ile vatandaş arasında sağlam köprüler kurulması için çalışıyor. Bu minvalde zaten uyguladığımız standartları; belgelendirmek adına 15 Eylül 2017 tarihinde bu süreci başlattık.

Başlangıç safhasında BİK Genel Müdürlüğü ilgili ekibine temel eğitim verildi. Oluşturulan ekibin temsilcilerine “Varlık envanteri ve risk analizi eğitimi” verildi, politikalar, prosedürler, talimatlar kuruma uyarlandı, uygulanabilirlik bildirgesi yayınlandı. Temsilcilere İç Denetçi Eğitimi verildi, İç denetim soruları hazırlanarak plan yapıldı, İç denetim yapılarak eksiklikler tamamlandı. Yönetim Gözden Geçirme toplantısı sonrası TÜRKAK tarafından akredite edilmiş belgelendirme firması aracılığı ile dış denetim hizmeti alınarak gerekli tetkikler yapıldı. Sonuç olarak ilgili belgeleri almaya hak kazandık. Katkıda bulunan tüm paydaş ve mesai arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.”

İSO 9001 Kalite ve İSO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerinin alınması ile Basın İlan Kurumu, hizmetleri kapsamında Kuruma emanet edilen verilerin, Kalite ve Bilgi güvenliği esaslarına dayanarak işlenmesi sağlandı.

Bu gönderiyi paylaş