BİK Genel Kurulu 29. Dönem 10. Toplantısı sona erdi

BİK Genel Kurulu 29. Dönem 10. Toplantısı sona erdi

Basın İlan Kurumu’nun (BİK) 29. Dönem 10. Toplantısı bugün yapılan son oturumla birlikte sona erdi.

Eklenme: 21 Şubat 2019 - 08:43 / Son Güncelleme: 21 Şubat 2019 - 8:43

İstanbul Cevizlibağ’da bulunan Genel Müdürlük binasında yapılan ve 3 gün süren Genel Kurul Toplantısı, Basın, Hükümet ve Tarafsızlar grubundan üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Salı günü yapılan ilk oturumda, açılış-yoklama ve Başkanlık Divanı seçiminin ardından, Üyelere daha önceden gönderilmiş olan Taslak Gündem ve Gündemde yer alan Yönetim Kurulunun hazırlamış olduğu 4 adet teklif oylamaya sunuldu ve sonrasında gündem konularına geçildi.

Tekliflerden ilk 3 tanesi her yıl Şubat ayındaki Genel Kurul toplantılarında sunulan teklifler olmak üzere bir tanesi ise Resmî İlân ve Reklâmlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 109 uncu maddesinin ikinci fıkrasının tadiline ilişkin oldu.

Daha sonra Yönetim Kurulunun 2018 yılı Faaliyet Raporu ile Denetçiler Raporunun okunmasıyla çalışmalarına başlayan Genel Kurul Toplantısı, Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonlarının Teşkil olunmasıyla ilk günkü oturumunu tamamlanmıştı.

Genel Kurul Toplantısının 21 Şubat Perşembe (bugün) gerçekleşen son oturumunda ise, Kurumun 2018 Yılı Bilançosu, Gelir Tablosu ve Yönetim Kurulu 2018 yılı Faaliyet Raporu, Denetçiler Raporu, Yönetim Kurulunun İbrası ile Yönetim Kurulunun 4 adet teklifi Komisyonların görüşlerine sunularak karara bağlandı.

BİK 29. Dönem 10. Toplantısı, üyelerin dilek ve temennilerinin ardından bu dönemde görev yapan Genel Kurul üyelerine beratlarının takdimiyle sona erdi.

Bu gönderiyi paylaş