BİK Genel Kurulu 29. Dönem 6. Toplantısı başladı

BİK Genel Kurulu 29. Dönem 6. Toplantısı başladı

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu’nun 23-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında üç gün sürecek 29. Dönem 6. Toplantısı İstanbul’da başladı.

Eklenme: 23 Mayıs 2018 - 13:12 / Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 - 13:12

Cevizlibağ’da bulunan Genel Müdürlük binasında bugün saat 11.00’de başlayan toplantıya Basın, Hükümet ve Tarafsızlar grubundan toplam 31 Genel Kurul üyesi katıldı.

Toplantı öncesi 1989-2015 yılları arasında Kurumumuz Genel Kurul üyeliği yapmış olan Nejat Ekrem Basmacı’nın vefatına binaen kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine de baş sağlığı ve sabırlar dilendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem, üyelere katılımları nedeniyle teşekkür ederek, üç gün sürecek çalışmaların başarılı geçmesini diledi.

Başkanlık Divanı’nın oluşturulması amacıyla yapılan oylamada Divan Başkanlığı’na, Milli Savunma Bakanlığı Temsilcisi Müsteşar Yardımcısı Hak. Tuğg. İhsan Bülbül; Yazmanlıklara, Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Şevket Erzen ile TOBB temsilcisi Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Ahmet Arat oybirliğiyle seçildi.

Divan Başkanı İhsan Bülbül, bir teşekkür konuşması yaparak toplantının verimli geçmesini diledi. Daha sonra Yönetim Kurulunun bir önergesinin gündeme dahil edilmesi ilişkin talep, Genel Kurul Üyelerince görüşülerek kabul edildi.

Yönetim Kurulu 2018 Yılı Birinci Dönem Durum Raporu, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem; 2018 Yılı Birinci Dönem Denetçiler Raporu ise Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi M. Nuri Kolaylı tarafından Genel Kurula okundu. Ardından Yönetim Kurulu tekliflerine ilişkin Genel Kurul üyelerine sunum yapıldı. Ardından Yönetim Kurulu tekliflerinin görüşülmeye başlanması için Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonları teşkil olundu.

Genel Kurul’un 29. Dönem 6. Toplantısı Cuma günü yapılacak oturumla sona erecek.

Bu gönderiyi paylaş