BİK Genel Kurulu 29. Dönem 7. Toplantısı sona erdi

BİK Genel Kurulu 29. Dönem 7. Toplantısı sona erdi

Basın İlan Kurumunun İstanbul’daki Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında İkinci Üç Aylık Faaliyet Dönemi gözden geçirildi ve mevzuatta bazı değişiklikler yapıldı.

Eklenme: 15 Ağustos 2018 - 17:18 / Son Güncelleme: 15 Ağustos 2018 - 17:18

13 Ağustos Pazartesi günü 30 üyenin katılımıyla başlayan BİK Genel Kurul Toplantısı, Divan Başkanlığına seçilen Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hakim Tuğgeneral İhsan Bülbül’ün yönetiminde çalışmalarına başladı. İlk günkü oturumda Kurumun faaliyetleri hakkındaki Yönetim Kurulu İkinci Üç Aylık Dönem Durum Raporu ve Denetçiler raporu okundu.

Yönetim Kurulu’nun Resmî İlan ve Reklamlar İle Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinde yapılmasını istediği iki değişiklik teklifinin Başkan Dr. Adnan Ertem tarafından Genel Kurula sunulmasından sonra seçilen Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonu raporlar ve teklifler üzerinde çalışmalar yaptı.

Genel Kurulun son oturumunda, Yönetim Kurulu İkinci Üç Aylık Dönem Raporu ile Denetçilerin Denetim Raporu, Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonlarının görüşleri dikkate alınarak oy birliğiyle kabul edildi.

Daha sonra Yönetim Kurulu’nun, Genel Kurula sunduğu; “Resmî İlan ve Reklamlar İle Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 43, 47 ve 64’üncü maddelerinin tadili konusu görüşüldü ve Komisyonların görüşleri doğrultusunda oybirliğiyle kabul edilerek karara bağlandı.

Bir sonraki Genel Kurul Toplantısı’nın, ilk gün oturumu saat 11.00’de başlayacak şekilde 28-30 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılması kararlaştırılan BİK Genel Kurul toplantısı, Divan Başkanı Hakim Tuğgeneral İhsan Bülbül’ün teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

Bu gönderiyi paylaş