BİK Genel Kurulu 29. Dönem 9. Toplantısı sona erdi

BİK Genel Kurulu 29. Dönem 9. Toplantısı sona erdi

Basın İlan Kurumunun İstanbul’daki Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında Üçüncü Üç Aylık Faaliyet Dönemi değerlendirildi ve mevzuatta bazı değişiklikler yapıldı.

Eklenme: 1 Aralık 2018 - 13:25 / Son Güncelleme: 1 Aralık 2018 - 13:25

28 üyenin katılımıyla 30 Kasım 2018 Cuma günü,başlayan Genel Kurulun son oturumunda, Yönetim Kurulu Üçüncü Üç Aylık Dönem Raporu ile Denetçilerin Denetim Raporu, Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonlarının görüşleri dikkate alınarak, BİK Genel Kurulunun oy birliğiyle kabul edildi.

Daha sonra Yönetim Kurulunun, Genel Kurula sunduğu; Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin yanı sıra Basın İlan Kurumu Yönetmeliğinin muhtelif maddelerinin tadili konusu görüşüldü ve Komisyonların mütalaaları doğrultusunda oybirliğiyle kabul edilerek karara bağlandı.

Yazılı basının içinde bulunduğu ekonomik zorluklar göz önüne alınarak BİK Yönetim Kurulunun teklifi doğrultusunda, BİK Genel Kurulu tarafından hazırlanan Resmi İlan Fiyat Tarifesinin, Cumhurbaşkanlığına sunulmasına karar verildi.

BİK Genel Kurul toplantısı, Divan Başkanı Hâkim Tuğgeneral İhsan Bülbül’ün teşekkür konuşmasıyla sona erdi. Bir sonraki Genel Kurul Toplantısı, 19-20-21 Şubat 2019 tarihlerinde, 29 uncu dönemin son toplantısı olarak yapılacak.

Bu gönderiyi paylaş