15 Temmuz ve Manşetler sergisi Bursa’da açıldı

15 Temmuz ve Manşetler sergisi Bursa’da açıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü anmaları kapsamında, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürlüğü tarafından “15 Temmuz ve Manşetler” sergisi açıldı. Bursa’nın yaya ve araç trafiğinin en yoğun olduğu 15 Temmuz Demokrasi Meydanında açılan sergiyle hain darbe girişimi gecesi yaşananların Bursa basınına yansımaları topluma bir kez daha hatırlatıldı.

Eklenme: 16 Temmuz 2018 - 09:34 / Son Güncelleme: 16 Temmuz 2018 - 9:34

Basın İlan Kurumu (BİK), FETÖ tarafından gerçekleştirilen ve aziz milletimizin kararlı duruşuyla engellenen 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili yaygın ve yerel gazetelerinin birinci sayfalarının yer aldığı  “15 Temmuz ve Manşetler” adlı prestij eseri Bursa’da farklı bir konseptte halkın dikkatine ve beğenisine sunuldu. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimini unutturmamak, Türk basınının darbeye karşı dik duruşunu hafızalarda tazelemek amacıyla açılan sergi hemen her kesimden insanların yoğun ilgisini çekiyor. Darbe girişiminin yıl dönünde açılan sergide Bursa Basınının yanı sıra, yaygın basının darbeye karşı demokrasiden yana tavrını koyduğu haberler yer alıyor.

Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürü Osman Başeğmez, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Bursa Büyükşehir Belediyesiyle birlikte açılan “15 Temmuz ve Manşetler” sergisinin konsept olarak Türkiye’de bir ilk olduğunu ifade etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığına teşekkür eden Başeğmez, “Bütün Bursalıları ve Bursa’ya gelen misafirleri 15 Temmuz Demokrasi meydanında açılan sergiyi gezmeye davet ediyorum. Sergiyi gezenler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla o gece yaşanan destansı gelişmeleri tüm ayrıntıları ile bir kez daha görerek, hafızalarını tazeleme imkânı bulacaklar ”dedi.

Darbe gecesi yayınlarıyla Türk medyası, önemli bir sınav vererek darbenin başarısız olmasında önemli rol oynamıştı.  Gelecek nesillerin darbe girişimini daima zihinlerinde canlı tutmalarına katkı sağlamak üzere tarihi bir vesika bırakmak amacıyla hazırlatılan 15 Temmuz ve Manşetler kitabına Basın İlan Kurumu’nun web sitesindeki www.bik.gov.tr/15-temmuz-ve-mansetler adresinden online olarak da ulaşılabiliyor.

Bu gönderiyi paylaş