24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

Basın İlan Kurumu Türk basınından sansürün kaldırılışının 108’inci yıl dönümünde düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı olan basınımız güçlü oldukça ülke demokrasisinin de o denli güçlü olacağına inanmaktadır. Basınımız her dönemde olduğu gibi günümüzde de kamuoyunun haber alma ihtiyacına ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla cevap vermektedir. Türk demokrasi tarihimize kara bir leke […]

Eklenme: 24 Temmuz 2016 - 10:18 / Son Güncelleme: 24 Temmuz 2016 - 10:18

Basın İlan Kurumu Türk basınından sansürün kaldırılışının 108’inci yıl dönümünde düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı olan basınımız güçlü oldukça ülke demokrasisinin de o denli güçlü olacağına inanmaktadır.

Basınımız her dönemde olduğu gibi günümüzde de kamuoyunun haber alma ihtiyacına ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla cevap vermektedir.

Türk demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece, medyamızın hain darbe girişimine karşı demokrasiden yana dik duruşu tüm dünyaya örnek olmuştur.

Toplumun haber alma özgürlüğünün güvencesi olduğunu bir kez daha gösteren medyamızın, demokrasi ve onun temelini oluşturan millet iradesinden güç alarak olağanüstü kriz dönemlerinde ne kadar önemli bir işlevi yerine getirdiği bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta cuntacıların şehit ettiği Yeni Şafak Gazetesi Foto muhabiri Mustafa Cambaz olmak üzere görevleri başında yaşamı yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor, zor şartlarda günün her saatinde büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarına teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.

Bu gönderiyi paylaş