Afyon’da Yazılı Basında Haber Dilinin İyileştirilmesi ve Mizanpaj Eğitimi

Afyon’da Yazılı Basında Haber Dilinin İyileştirilmesi ve Mizanpaj Eğitimi

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Yazılı Basında Haber Dilinin İyileştirilmesi ve Mizanpaj Eğitimi” Afyonkarahisar’da başlayacak.

Eklenme: 16 Nisan 2018 - 16:37 / Son Güncelleme: 16 Nisan 2018 - 16:37

Kurumumuzun yazılı basının iyileştirilmesine yönelik düzenlediği eğitimlerden bir yenisi Afyonkarahisar’da yapılacak.

Zafer Kalkınma Ajansının, 2017 Yılı Teknik Destek Programı katkısıyla düzenlenen eğitim programı; BİK Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü tarafından organize edilecek. Hedef kitlelerin ilgisini çekecek, toplumu doğru biçimde bilgilendirecek ve kamu yararını gözetecek bir habercilik anlayışı çerçevesinde haber yazma teknikleri konusunda bölgedeki gazetecilere eğitim verilecek.

Eğitim, Afyonkarahisar ilinde yayın yapan, resmi ilan yayınlama hakkını haiz 27 basın işletmesine yönelik olacak ve 2 gün sürecek. “Yazılı Basında Mizanpaj Eğitimi ve Haber Dilinin İyileştirilmesi” eğitimi 18-19 Nisan 2018 tarihleri arasında Afyonkarahisar Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek.
09.30-16.00 saatleri arasında uygulanacak eğitim müfredatı, örnek vaka çalışmaları, grup çalışmaları, simülasyon uygulamaları, beyin fırtınası yöntemleri ile de desteklenecek. Eğitim sonunda katılımcılara “katılım sertifikası” verilecek.

Bu gönderiyi paylaş