Afyon’da ‘Yazılı Basında Haber Dilinin İyileştirilmesi ve Mizanpaj Eğitimi’

Afyon’da ‘Yazılı Basında Haber Dilinin İyileştirilmesi ve Mizanpaj Eğitimi’

Zafer Kalkınma Ajansı’nın yayınladığı 2017 yılı Teknik Destek Programı çağrısı üzerine Basın İlan Kurumu (BİK) Proje Geliştirme Grubu tarafından hazırlanan “Yazılı Basında Haber Dilinin İyileştirilmesi ve Mizanpaj Eğitimi” desteklenen projeler arasına girdi.

Eklenme: 8 Şubat 2018 - 11:30 / Son Güncelleme: 8 Şubat 2018 - 11:30

BİK görev alanında bulunan Afyonkarahisar ilinde yayın yapan ve resmi ilan yayınlama hakkını haiz 27 basın işletmesine “Yazılı Basında Mizanpaj Eğitimi ve Haber Dilinin İyileştirilmesi” konusunda 4 günlük eğitim verilecek. Proje kapsamında her gazete işletmesinden 1 kişi olmak üzere toplam 27 personel eğitim alacak. Bu süre gazete çalışanlarının iş yoğunluğu ve haber akışlarına engel olmayacak şekilde (08:30-13:00) saatleri arasında planlanmış. Teknik destek kapsamında organize edilecek olan eğitim metodolojisi, deneyimsel öğrenme tabanlı olacak. 4 günlük eğitim müfredatı örnek vaka çalışmaları, grup çalışmaları, simülasyon uygulamaları, beyin fırtınası yöntemleri ile desteklenecek.

Proje ile; bireysel ve toplumsal mirasın kuşaktan kuşağa aktarılması, kamuoyu oluşumu ve tarihsel bilgilerin derlenip toparlanması konularında önemli bir kamu görevini icra edecek olan gazetelerde, bölge hakkında yapılan haberlerin iyileştirilmesi, görsel tasarımlarının ilgi çekici hale getirilmesi hedefleniyor
Eğitim sonucunda katılımcılara “katılım sertifikası” verilecek.

Bu gönderiyi paylaş