Afyonkarahisar’da Eğitim Başvuruları süresi uzatıldı

Afyonkarahisar’da Eğitim Başvuruları süresi uzatıldı

Basın İlan Kurumunun yazılı basın sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanmasına yönelik Zafer Kalkınma Ajansı ve Afyonkarahisar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) işbirliği ile Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı için başvurular 4 Mart 2019 tarihine kadar uzatıldı.

Eklenme: 1 Mart 2019 - 07:15 / Son Güncelleme: 1 Mart 2019 - 7:15

Basın İlan Kurumu (BİK) Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü, Zafer Kalkınma Ajansı ve Afyonkarahisar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) işbirliği ile hazırlanan eğitim programı Mart ayında Afyonkarahisar Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleşecek.

En az lise mezunu ve üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİBF, Sağlık, Sosyal Bilimler Fakülteleri ve bu bölümlerle ilgili ön lisans mezunu olan veya mezuniyetine engel durumu bulunmayanların katılabileceği programın başvuruları, 4 Mart’a kadar  yeninesilgazetecilik.com üzerinden yapılacak.

İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, eğitimlerini bitiren katılımcılara Afyonkarahisar’da yer alan basın işletmelerinde işbaşı yapma imkânı sağlanacak.

Başvuruda bulunan adaylar, 5 Mart 2019 tarihinde BİK Afyonkarahisar Şube Müdürlüğünde mülakata alınacak. Veri haberciliği, istihbarat haberciliği, kültür-sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, dijital habercilik, röportaj teknikleri vb. başlıklardan oluşan dersler, üniversitelerin alanında uzman akademisyenleri ve sektörün tecrübeli gazetecileri tarafından verilecek.

Gazeteci adaylarının başvuruda bulunurken paylaşması gereken belgeler;

Diploma fotokopisi

T.C. Kimlik fotokopisi

SGK hizmet döküm belgesi

İkametgah belgesi

Özgeçmiş (CV)

İlgili şartları taşıyan bütün gazeteci adaylarına açık olan programın ilan ve başvuru takvimi ise şöyle:

Son başvuru tarihi: 04.03.2019 – Saat 09:00’a kadar

Mülakat tarihi: 05.03.2019, BİK Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü

Mülakat sonuçları:  08.03.2019

Eğitim tarihleri: 11.03.2019 – 29.03.2019 tarihlerinde, 09:30 -16:50 saatleri arasında.

Bu gönderiyi paylaş