Ankara Gazetelerine Destek Toplantısı

Ankara Gazetelerine Destek Toplantısı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Koordinatörü Volkan Gültekin, önümüzdeki süreçte yerel gazetelerin daha fazla desteklenmesi noktasında fikir alışverişinde bulunmak üzere, Ankara merkezde yayın yapan gazetelerin temsilcileri ile bir araya geldi.

Eklenme: 6 Ekim 2020 - 05:59 / Son Güncelleme: 6 Ekim 2020 - 5:59

Basın İlan Kurumu (BİK)Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli’nin de katıldığı toplantıda konuşan Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Koordinatörü Volkan Gültekin “ Basın İlan Kurumu Müdürümüz özellikle merkezdeki gazetelerin desteklenmesi noktasında birkaç proje sunmuştu. Bu projeler gazetelerimize katkı sunacak projelerdi. Bizler de bu projeleri önemseyerek, sizlerle bir araya gelmek istedik. ”dedi.

Daha sonra söz alan BİK Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli, Ankara’nın dinamik bir yerel basına sahip olduğunu ifade ederek şunları söyledi “Ankara’da göreve başladıktan sonra gazetelerimizi tek tek ziyaret ettiğimde; onların beklentilerini not edip, bunların bazılarını projelendirdik ve Volkan Bey’e sunduk. Özellikle resmi reklamların artırılması noktasındaki talebimize sağ olsun sıcak baktılar. Basın İlan Kurumu ve Büyükşehir arasında bir reklam protokolü üzerinde mutabık kaldık.”

Toplantıda, ilerleyen süreçlerde, belirli merkezlere gazete stantlarının kurulması, Ankara genelindeki billboard, megalight gibi tanıtım materyalleri aracılığı ile Ankara gazetelerinin okunmasına yönelik kampanyaların yapılması kararı alındı.

 

Bu gönderiyi paylaş