Ankara Kalkınma Ajansı’ndan Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Programına destek

Ankara Kalkınma Ajansı’ndan Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Programına destek

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Basın İlan Kurumu tarafından İŞKUR işbirliğiyle gerçekleştirilen Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı Projesi kapsamında Ankara’da düzenlenecek etkinliğe destek vermeyi planladıklarını söyledi.

Eklenme: 27 Nisan 2017 - 11:42 / Son Güncelleme: 27 Nisan 2017 - 11:42

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’ı ziyaret etti. Ziyarette Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, Özel Kalem Müdürü Ufuk Bal ve Ankara Şube Müdürü Yezdan Uğurlu da hazır bulundu.

Basın sektörünün dijital dönüşümü, yapısal sorunlarının çözülmesi ve istihdam konularının ele alındığı görüşmede Genel Müdür Karaca, İŞKUR ile ortaklaşa yürütülen Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi ve İstihdam Programı Projesinin bugüne kadar uygulandığı İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Samsun’da başarılı sonuçlar verdiğini söyledi.

Söz konusu projenin Ankara ayağının 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü başlayacağını kaydeden Karaca, yaklaşık 4 hafta ve 90 saat eğitimin verileceği eğitim ve istihdam programının açılış törenine Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’ı davet etti.

Ziyaret ve davetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şayık ise, Kalkınma Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda eğitim ve istihdam projelerine ayrı bir önem verdiklerini ve desteklediklerini ifade etti. Bu nedenle Ankara’da düzenlenecek Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı Projesinde ortak olarak yer almak istediklerini belirten Şayık, protokolün en kısa sürede imzalanabileceğini söyledi.

Karaca, Ankara Kalkınma Ajansı’nın teklif ve desteğinin kendilerini mutlu ettiğini vurgulayarak her iki Kurum arasındaki işbirliğinin artarak devam etmesini diledi.
Daha sonra Karaca, ziyaretin anısına Şayık’a “Basın Penceresinden Harb-i Umumi ve Çanakkale” isimli prestij eseri takdim etti.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık (ortada) BİK Genel Müdürü Yakup Karaca (sağda) BİK Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey (solda)

Bu gönderiyi paylaş