Ankara’da Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Başladı

Ankara’da Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Başladı

Basın İlan Kurumu (BİK) Ankara Şube Müdürlüğü’nün, İŞKUR ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği ile ikinci kez düzenlediği “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” eğitimi başladı.

Eklenme: 16 Nisan 2018 - 16:44 / Son Güncelleme: 16 Nisan 2018 - 16:44

İletişim Fakültesi mezunları öncelikli olmak üzere, sosyal bilimler ağırlıklı fakülte mezunları veya bu fakültelerin son sınıflarında okuyanlar ile tercihen iletişim meslek lisesi mezunlarının katılabileceği Ankara’daki Yeni nesil Gazetecilik eğitimine başvuran adayların mülakatları yapıldı ve kazanan 25 kişinin katılımıyla eğitime başlandı.

BİK Genel Kurul Üyesi ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdulrezak Altun ve BİK Ankara Şube Müdürü Yezdan Uğurlu, açılışta yaptıkları konuşmalarda, yeni nesil gazeteci adaylarına bazı tavsiyelerde bulundular, sektörü ve basın teknolojilerini iyi takip etmeleri gerektiğinin önemini vurguladılar.

Eğitim sürecinde, sahada aktif olarak çalışan gazeteciler, akademisyenler, karşılıklı soru-cevap, pratik çalışma ve saha çalışmaları ile gençlere yol gösterecekler. 16 farklı ders başlığıyla devam edecek eğitimde katılımcılardan sertifika almaya hak kazananlar, İŞKUR’un desteğiyle gazetelerin fikir işçisi kadrosunda doğrudan yer alabilme imkânına sahip olacaklar.

İlki 2017 yılında gerçekleştirilen eğitime de 25 aday katılmış, bunlardan 15’i Ankara’da bulunan basın kuruluşlarında staj ve istihdam şansı yakalamıştı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Toplantı Salonu’nda haftada beş gün ve toplam 90 saat olarak devam edecek olan eğitim programı, 10 Mayıs 2018 tarihinde sona erecek.

Bu gönderiyi paylaş