Avrupa Birliği Erasmus+ K3 Projemiz Kabul Edildi

Avrupa Birliği Erasmus+ K3 Projemiz Kabul Edildi

Basın İlan Kurumu asli görevinin yanı sıra, sosyal sorumluluk kapsamında Avrupa Birliğinin eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan Erasmus + hazırlayıp sunmuş olduğu önemli bir projesi kabul edildi.

Eklenme: 27 Ekim 2016 - 06:51 / Son Güncelleme: 27 Ekim 2016 - 6:51

2016/R2 Erasmus+ Ana Eylem proje kapsamında 2016 döneminde tüm eylemler için toplam 777 başvuru yapıldı. Bu çerçevede toplam 6 projenin kabulü gerçekleşti. Erasmus+ “Gençler ve politika yapıcılar arasında diyalog” Programı kapsamında Genel müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan Proje Ekibinin yapmış olduğu “Gençlerin Katılımı ile Yerel Yazılı Basının Dijitale Dönüşümü ve İnternet Yasası Çalıştayları” projesi bu kabul gören 6 projeden bir tanesidir.

10 ay sürecek olan “Gençlerin Katılımı ile Yerel Yazılı Basının Dijitale Dönüşümü ve İnternet Yasası Çalıştayları” projemizin genel amaçları şöyle;

1- İnternet yasası ve ilgili düzenlemelerde gençlerin fikir ve görüşlerinin alınması, yapısal diyalog ortamı oluşturularak gençlerin politika önerilerinin sürece entegre edilmesidir. Böylece katılımcı bir yaklaşımla demokrasinin en temel ayaklarından biri olan yerel yazılı basının işlerliğinin güçlendirilmesidir.

2- Gençlerin Katılımı ile Yerel Yazılı Basının Dijitale Dönüşümü ve İnternet Yasasının içeriğine katkı sağlama noktasında politika yapıcılar ve yararlanıcılar arasında bir köprü kurarak katılımcı demokrasi sürecine katkı sağlanacaktır.

Bu gönderiyi paylaş