Aydın’da grafik öğrencilerine kariyer günü düzenlendi

Aydın’da grafik öğrencilerine kariyer günü düzenlendi

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan eğitim ve işbirliği protokolü çerçevesinden Aydın ilinde Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik bölümü öğrencilerine kariyer günü etkinliği çerçevesinde konferans verildi.

Eklenme: 23 Mayıs 2019 - 10:57 / Son Güncelleme: 23 Mayıs 2019 - 10:57

Aydın Halk Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen kariyer günü etkinliğine öğretmenler ve öğrenciler ilgi gösterdi. Etkinliğe Basın İlan Kurumu Aydın Şube Müdürü Mevlüt Uluçamlıbel, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Mustafa Evren Berk, Cinfikir Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Kozacıoğlu, konuşmacı olarak katıldı.

Konferansın  moderatörlüğünü gerçekleştiren Basın İlan Kurumu Aydın Şube Müdürü Mevlüt Uluçamlıbel, Basın İlan Kurumu ile Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde grafik bölümü öğrencileri ile bir araya gelindiği hatırlattı.

Uluçamlıbel, “Yazılı basın için grafik çok önemli. İşin görsel kısmı ne kadar başarılı olursa içeriğe anlam katıyor. Bu nedenle grafik vazgeçilemeyen ve vazgeçilemeyecek olan alan” ifadesini kullandı.

Daha sonra söz alan  Cinfikir Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Kozacıoğlu ise, “İletişimin temelinde tasarım yatıyor. Bu işte iyi olan arkadaşlarımız sektörde iş problemi yaşamıyorlar. Reklam sektörü açısından grafik kısmı işin satın alma davranışlarını bile etkiliyor. Bu nedenle yeni nesil alanlara ve programları öğrenebilir ve kendinizi geliştirirseniz geleceğin mesleklerinden birinde çalışırsınız” dedi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Mustafa Evren Berk de, “grafik sürekli kendinizi geliştirmeniz gereken ve yeni gelişmeleri takip etmeniz gereken bir alan bu nedenle sürekli öğrenmeli ve hayal etmelisiniz. Üç boyutlu tasarımlar ve sinema alanında da grafik yapabilmek sizi her zaman bir adım önem çıkarır” şeklinde konuştu.

Konferans konuşmaların ardından soru cevap bölümü ile son buldu.

Bu gönderiyi paylaş