Balıkesir’de gazeteci yetiştirilecek

Balıkesir’de gazeteci yetiştirilecek

Balıkesir’de önümüzdeki yıl ‘Gazetecilik Alanı’nda eğitim-öğretim verecek olan Balıkesir Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri Basın İlan Kurumu Balıkesir Müdürlüğünü ziyaret etti.

Eklenme: 4 Mayıs 2017 - 05:41 / Son Güncelleme: 4 Mayıs 2017 - 5:41

Balıkesir’de ilk defa “Gazetecilik” alanı ile ilgili eğitim-öğretim verilecek. Balıkesir Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2017-2018 öğretim yılında “Gazetecilik Alanı-Yazılı Basın Muhabirliği Dalı” alanında eğitim verecek. Okul Müdürü Vahit Özden, Müdür Yardımcısı Deniz Eriş ile birlikte Basın İlan Kurumu Balıkesir Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek Müdür Tahsin Şahin ile görüş alışverişinde bulundu.

MÜDÜR ÖZDEN BİLGİ VERDİ

Okul Müdürü Vahit Özden Türkiye’de 30 ilde bulunan bölümün Balıkesir’de bir ilk olacağını belirterek, basın sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli personel sorununa katkı sunacaklarını söyledi. Bölüm için 24 öğrencilik kontenjan bulunduğunu ifade eden Özden, “9. Sınıflarda okuyanların e-okul üzerinden, 8. Sınıfta okuyanların ise 2017 TEOG puanları ile okulumuzun bu bölümünü tercih edebileceklerdir” diye konuştu.

BASIN SEKTÖRÜ İÇİN ÖNEMLİ

Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Tahsin Şahin de Balıkesir’in basın açısından son derece zengin olduğunu belirterek, “İlimizde gazetecilik alanında öğrenci yetiştiren bir okulun olması önemli. Öğrencilerimiz burada basın organlarında sahada gazeteciliği uygulamalı olarak öğrenme ve uygulama imkanı bulacaklardır. Ve daha da önemlisi bu arkadaşlarımızın burada yayın yapan basın organlarında istihdam edilmesidir” dedi.

Bu gönderiyi paylaş