Barış Kuyucu, Yeni Nesil Gazeteci adaylarına tecrübelerini aktardı

Barış Kuyucu, Yeni Nesil Gazeteci adaylarına tecrübelerini aktardı

Basın İlan Kurumu’nun İstanbul’da (BİK) düzenlediği ‘Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı’nda, Anadolu Ajansı Uluslararası Spor Yöneticisi Barış Kuyucu genç gazeteci adaylarıyla tecrübelerini paylaştı.

Eklenme: 8 Mayıs 2018 - 14:23

Basın İlan Kurumu’nun, İŞKUR işbirliği ile başlattığı eğitim programı altıncı haftasında, basın sektörünün profesyonel isimleri tecrübelerini aktarmaya devam ediyor. Barış Kuyucu, medya ve televizyon hayatında edindiği tecrübeleri katılımcılarla paylaşırken canlı yayında dikkat edilmesi gerekli hususlarla ilgili bilgiler de verdi.

 “Canlı yayın saygıdır, zamandır”

“Canlı yayın büyük bir sorumluluk, hazırlık, üslup ve titizlik gerektirir. Bu yüzden canlı yayın saygıdır, zamandır” diyerek zaman kavramına değinen Kuyucu, konuşmasına şöyle devam etti, “Programın başlangıç ve bitiş sürecinin belli olması gerekmektedir. Bu nedenle giderek gelişmekte olan canlı yayında planlı, zamanlı ve tedbirli olmalıyız”.

Barış Kuyucu “Canlı yayının sınırı giderek artıyor. Artık hepimiz canlı yayındayız. Giderek genişleyen coğrafya bizi kendi çevremizde ünlü yapıyor” diyerek sektörde gelişen canlı yayın teknolojilerine vurgu yaptı.

Bu gönderiyi paylaş