Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, BİK yönetimini kabul etti

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, BİK yönetimini kabul etti

Basından Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erdem, Genel Müdür Yakup Karaca ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey’den oluşan heyeti kabul etti.

Eklenme: 27 Nisan 2017 - 08:33 / Son Güncelleme: 27 Nisan 2017 - 8:33

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’a Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen kabulde, “Kurum Genel Kurulu’nda Hükümet adına görev yapacak temsilcilerin belirlenmesi”, “Resmi İlan Fiyat Tarifesinin Bakanlar Kurulunca onaylanması”, “Yurtdışında Türk topluluklarınca çıkarılan gazetelere yönelik hazırlanan kanun değişikliği teklifi”, “Adalet Bakanlığı Teşkilatına ait ilanların elektronik ortamda alınması sağlayan UYAP Entegrasyonu Sistemi”, “2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu’nun 114. ve 126. maddelerinin uygulamasında yaşanan ikilemin yeni düzenlemeyle giderilmesi”, “Basın İlan Kurumu tarafından üstlenilen hizmetlerin ülke genelinde verilmesini sağlayacak 195 sayılı Kuruluş Kanunu’nun bazı maddelerinde değişiklik teklifi”, “İŞKUR ile ortaklaşa yürütülen Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programı ve kısaltılan İşbaşı Eğitim süresinden medyanın muaf tutulması” ile “Resmi ilan ve reklam yayımlayan gazetelerin durumu” konularında bilgi verilerek hazırlanan brifing dosyası sunuldu.

Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 45 dakika sürdü.

Karaca: Kurumumuzun Çalışmalarını Değerlendirdik

Kabulün ardından Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca yaptığı değerlendirmede, “Sayın Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede, Kurum olarak üzerinde çalıştığımız önemli konuları kendisine aktarma ve bu konular üzerinde değerlendirme yapma fırsatı bulduk. Dijital dönüşüm sürecinde olan Basın İlan Kurumu, resmi ilan dağıtım işini gelişmiş teknolojik altyapısıyla gerçekleştirmek için önemli adımlar atmaktadır. Bunun yanı sıra, resmi ilan yayınlayan gazetelerimize yönelik Kuruluş Kanunumuzda yer alan ödevlerimizin dışında hizmetler sunmak ve onların hem tiraj hem de içerik açısından gelişmelerine katkı sağlamak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Sayın Başbakan Yardımcımıza yaptığımız çalışmaları aktararak kendilerinden desteklerini istedik. Verimli geçen bir görüşme oldu” ifadelerini kullandı.

Bu gönderiyi paylaş