Basın İlan Kurumu 29. Dönem 7. Genel Kurul Toplantısı başladı

Basın İlan Kurumu 29. Dönem 7. Genel Kurul Toplantısı başladı

13 Ağustos 2018 Pazartesi günü başlayan Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’nun 29. Dönem 7. Toplantısı kurumun İstanbul Cevizlibağ’daki Genel Müdürlük Merkez binasında başladı.

Eklenme: 13 Ağustos 2018 - 07:30 / Son Güncelleme: 13 Ağustos 2018 - 7:30

Pazartesi saat 11.00’de başlayan Genel Kurul Toplantısı, Açılış-yoklama, Başkanlık Divanı seçimi ve Gündemin kabulüne ilişkin oylamalardan sonra Kurumun faaliyetleri hakkındaki Yönetim Kurulu İkinci Dönem Durum Raporu ve Denetçiler raporunun okunmasıyla başladı.

Yönetim Kurulu’nun Resmî İlan ve Reklamlar İle Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinde yapılmasını istediği değişiklik tekliflerinin Başkan Dr. Adnan Ertem tarafından Genel Kurula sunulmasının ve üyelerin bu konuda bilgilendirilmesinin ardından, Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonu üyeleri belirlenerek, raporlar ve teklifler üzerinde çalışmalarına başladı..

Genel Kurul Toplantısının 15 Ağustos 2018 Çarşamba günü gerçekleştirilecek son oturumunda ise, Yönetim Kurulu ve Denetçiler Kurulu raporlarıyla birlikte toplantı gündeminde yer alan Yönetim Kurulunun teklifleri Komisyonların görüşleri doğrultusunda değerlendirilerek oylamaya sunulacak ve karara bağlanacak.

Üç gün sürecek BİK 29. Dönem 7. Toplantısı, bir sonraki Genel Kurul Toplantı tarihinin belirlenmesinin ardından üyelerin dilek ve temennileriyle sona erecek.

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu 12’si Basın, 12’si Hükümet ve 12’si Tarafsızlar grubundan seçilen 36 kişiden oluşuyor.

Bu gönderiyi paylaş