Basın İlan Kurumu Çanakkale tarihini sergiledi

Basın İlan Kurumu Çanakkale tarihini sergiledi

Basın İlan Kurumu yayınları tarafından çıkarılan “Basın Penceresinden Harb-i Umumi ve Çanakkale” eseri sergiye dönüştürüldü. İSTANBUL, (bik.gov.tr) 16 Nisan 2016 –Tarihi öneme sahip belgelerin yer aldığı serginin açılışı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde yapıldı. Serginin açılışına AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Basın İlan Kurumu […]

Eklenme: 21 Nisan 2016 - 07:28 / Son Güncelleme: 21 Nisan 2016 - 7:28

Basın İlan Kurumu yayınları tarafından çıkarılan “Basın Penceresinden Harb-i Umumi ve Çanakkale” eseri sergiye dönüştürüldü.

İSTANBUL, (bik.gov.tr) 16 Nisan 2016 –Tarihi öneme sahip belgelerin yer aldığı serginin açılışı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde yapıldı.

Serginin açılışına AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Basın İlan Kurumu (BİK)Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, BİK İletişim Uzmanı Yunus Ateş, BİK Çanakkale Şube Müdürü Hasan Hüseyin Kemal ile Çanakkale Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Dokuz ile çok sayıda davetli katıldı.

Sergide, Araştırmacı Yazar Ergün Hiçyılmaz’ın hazırladığı eserde yer alan Dünya Savaşı’nın çıkışına, Çanakkale Savaşı ve Zaferine dair yerli ve yabancı gazetelerde yayınlanmış haberler, fotoğraflar ve belgeler davetlilerle buluştu.  Çanakkale Milletvekili Turan, sergiyi çok anlamlı bulduğunu ifade ederek Tüm Çanakkale halkının ziyaret etmesi temennisinde bulundu.  Ayrıca BİK Çanakkale Şube Müdürü Hasan Hüseyin Kemal sergiyi gezen misafirlere eser hakkında bilgiler aktardı.

Bu gönderiyi paylaş