Basın İlan Kurumu eğitim seminerinde ikinci gün

Basın İlan Kurumu eğitim seminerinde ikinci gün

Yeni düzenlemeyle Basın İlan Kurumu görev alanına geçecek olan ilçe gazetelerinin temsilcilerine yönelik seminerin ikinci gününde bilgilendirme çalışmalarına devam edildi.

Eklenme: 8 Mayıs 2018 - 08:44 / Son Güncelleme: 8 Mayıs 2018 - 8:44

7-8 Mayıs 2018 tarihleri arasında Basın İlan Kurumu’nun Darıca’daki Bayramoğlu Tatil Köyü’nde gerçekleştirilen ve dün başlayan programın ikinci gününde ilk sunumu Muhasebe Müdürlüğü Şefi Fatih Albayrak yaptı.

Albayrak, Kurumumuz ile Resmi İlan ve Reklam Yayınlayan Gazeteler arasındaki Faturalaşma, Ödeme ve Mutabakatlar Hakkındaki sunumunun yanı sıra, resmi ilan yayını ile alakalı muhasebe uygulamaları hakkında bilgi verip gazete temsilcilerinin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

İkinci günün ikinci oturumunda, Bilgi İşlem Hizmetleri Müdürü Emin Aksoy, Müd. Yard. Yalçın Atik ve birim şefi Zafer Bozok, İLANBİS ve Kurumumuzun büyük önem verdiği Dijital Dönüşüm Çalışmaları hakkında sunumlarını yaptılar.

Daha sonra  bilişim teknolojisindeki gelişmeler ve resmi ilanların elektronik ortamda alınıp dağıtılmasına dair görsel anlatımların ardından gazete temsilcilerinden gelen sorular cevaplandırıldı.

Seminerin son oturumunda ise Bursa Şube Müdürü Osman Başeğmez, ilan girişi ve faturalandırma işlemi ile gazetelerin şubelere gönderilmesi konularındaki sunumunu gerçekleştirdi.

Bu gönderiyi paylaş