Basın İlan Kurumu eğitim seminerinde ikinci gün

Basın İlan Kurumu eğitim seminerinde ikinci gün

Basın İlan Kurumu tarafından şubesi bulunan yerlerdeki resmi ilan yayınlanan gazetelerde çalışan basın mensuplarına yönelik eğitim semineri, ikinci gününde İlan Hizmetleri ve Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün sunumlarıyla devam etti.

Eklenme: 4 Ekim 2016 - 12:40 / Son Güncelleme: 4 Ekim 2016 - 12:40

KOCAELİ/BİK– Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tatil Köyü’nde düzenlenen eğitim seminerinin ikinci gününün ilk oturumunda İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. Çam ve müdürlük personelleri Oytun Yukaruç ile Nebahat Bayram, resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin Gerekçeleri, Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 67 sayılı Genel Kurul Kararıyla Karşılaştırılması ve son olarak Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 67 sayılı Genel Kurul Kararıyla Karşılaştırılması konusunuda sunumlarını yaptı.

Sunumun ardından seminere katılan gazetecilerle soru-cevap kısmına geçildi.

Basın İlan Kurumu Muhasebe Müdürü Furkan DEMİRCİOĞLU (solda) Fatih ALBAYRAK (sağda) (Fotoğraf: Ufuk Küçükyılmaz / BİK)
Basın İlan Kurumu Muhasebe Müdürü Furkan DEMİRCİOĞLU (solda) Fatih ALBAYRAK (sağda) (Fotoğraf: Ufuk Küçükyılmaz / BİK)

Oturumun öğleden sonraki bölümünde ise Basın İlan Kurumu Muhasebe Müdürü Furkan Demircioğlu ile Fatih Albayrak, Kurumumuz ile Resmi İlan ve Reklam Yayınlayan Gazeteler Arasındaki Faturalaşmalar, Ödemeler ve Mutabakatlar Hakkındaki sunumlarını yaptı.

Günün son oturumunda BİK Bilgi İşlem Müdürü Fatih Teke, İcmal Varakalarının Web’den Alınması ve Ek Göstergeler Hakkında Teknolojik Altyapı konusunda gazetecilere bilgiler verdi.

Daha sonra soru cevap bölümüne geçildi.

Basın İlan Kurumu Bilgi İşlem Müdürü Fatih Teke (sağda) Zafer Bozak (solda) (Fotoğraf: Ufuk Küçükyılmaz / BİK)
Basın İlan Kurumu Bilgi Sistemleri Yöneticisi Fatih Teke (sağda) Zafer Bozak (solda) (Fotoğraf: Ufuk Küçükyılmaz / BİK)

Bu gönderiyi paylaş