Basın İlan Kurumu öncülüğünde kan bağışı kampanyası

Basın İlan Kurumu öncülüğünde kan bağışı kampanyası

Basın İlan Kurumu (BİK) Zonguldak Şube Müdürlüğü tarafından, Karaelmas Gazeteciler Derneği ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti aracılığıyla gazetecilere çağrıda bulunularak kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Eklenme: 9 Şubat 2017 - 13:41 / Son Güncelleme: 9 Şubat 2017 - 13:41

Kızılay tarafından lavuar alanına yeni yapılan Şehit Hasan Bilgin alma biriminde düzenlenen gönüllü kan bağışı etkinliğine Basın İlan Kurumu Müdürü Ali Nuhoğlu, Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık’ın yanı sıra Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan, Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün ve kentte görev yapan gazeteciler katıldı.

İlk olarak kan alma sedyesine yatarak kan bağışında bulunan BİK Zonguldak Müdürü Ali Nuhoğlu, özellikle son dönemde Kızılay’ın kan stoklarının azalmasından dolayı vatandaşların hasta yataklarında kan beklememesi için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyleyerek, “Kızılay’da kan stoklarının azaldığı ve özellikle kış aylarından dolayı insanların gönüllü kan verme noktasında daha az müracaat ettiğine dair Kızılay’ın bir beyanı oldu. Kızılay’ımız ülkemiz için çok değerlidir. Biz de basın çalışanları olarak bu konuda duyarlı olalım istedik ve 2 gün önce Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav ile görüşerek destek istedik ve bunun üzerine bugün bu etkinliği düzenliyoruz. Bugün hep birlikte burada kan bağışlıyoruz. Basın çalışanları olarak önemli bir etkinliğe imza attığımızı düşünüyorum. Kamu adına çalışan basın çalışanları bu noktada da bir farkındalık oluşturdular. İnşallah Zonguldak’ta yaşayan vatandaşlarımız için de örnek olacaktır. Kızılay’ımıza gönüllü kan bağışı inşallah artacaktır diye düşünüyorum. Bu vesile ile etkinliğe katılan tüm basın çalışanlarına ve bizlerle yakından ilgilenen Kızılay Kan Merkezi Müdürümüz Ömer Selim Alan ile ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ÖRNEK OLMAK İSTİYORUZ”

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, yapılan etkinliğin tüm Zonguldak halkına örnek olmasını istediklerini ifade ederek, “Zonguldak basını olarak bütün arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız bu kan bağışının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Vatandaşlarımıza da bu anlamda bir örnek olmak istiyoruz. Bu anlamda bu etkinliğin öncülüğünü yapan Basın İlan Kurumu Müdürümüz Ali Nuhoğlu’na ve katılım sağlayan gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“KIŞIN VE RAMAZAN AYINDA CİDDİ SIKINTI YAŞANIYOR”

Kızılay’ın özellikle kış aylarında ve ramazan ayında stoklarında azalma meydana gelmesinden dolayı böyle bir etkinlikte bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını ve vatandaşların Türk Kızılayı’na sahip çıkması gerektiğini söyleyen Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav ise, “Bilindiği üzere kış aylarında ve ramazan ayında kan stoklarında sıkıntı yaşanıyor. Biz Karaelmas Gazeteciler Derneği olarak yaklaşık 7 yıldır her Ramazan Ayı’nda kan bağışında bulunuyoruz. Bu dönemde de ihtiyaç vardı ve bizde ben hayırlara vesile olması anlamında, hem kendi sıhhatimiz hem de hasta olan vatandaşlarımıza katkı olmak anlamında kampanyaya destek verdik.” ifadelerine yer verdi.

KÖPRÜ GÖREVİ YAPIYORUZ”

Türk Kızılay’ının gönüllü kan bağışçılarından aldığı kanı hasta yatağında kan bekleyen vatandaşlara ulaştırarak bir nevi köprü görevi gördüklerini söyleyen Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan ise, “Kızılay’ımızın yeni yerinde ilk kurumsal ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz. Müdürümüz Ali Nuhoğlu’na teşekkür ediyorum. İnşallah örnek teşkil edecek. Uzun zamandır Zonguldak merkezinde böyle bir yer yapmak için mücadele ediyorduk. Bundan sonra inşallah tüm kurumlarımız Basın İlan Kurumu gibi çalışanları ile birlikte burada bulunan kan alma birimimizde hem sağlıklarına sağlık katıp hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yaralarına merhem olurlar. Biz vatandaşımızın kan ihtiyacı noktasında bağışçılarımızla hastalarımız arasında bir köprü görevi yapıyoruz” dedi.

Bu gönderiyi paylaş