Basın İlan Kurumu Van’da Çalıştay Düzenledi

Basın İlan Kurumu Van’da Çalıştay Düzenledi

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından organize edilen Doğu Anadolu Bölgesi Çevrimiçi Gazetecilik İstişare ve Değerlendirme toplantısı Van’da gerçekleştirildi.

Eklenme: 18 Ekim 2019 - 14:41 / Son Güncelleme: 18 Ekim 2019 - 14:41

Yazılı basının özellikle yerel yazılı basının dijital dönüşüm süreçlerinin tahlili ve gelecekte varlığını etkin olarak devam ettirebilmesi adına daha önce Marmara Bölgesinde gerçekleştirilen istişare toplantısının ikincisi Van’da yapıldı.

Toplantı; BİK Genel Müdürü Rıdvan DURAN, BİK İlan Hizmetleri Müdürü İdris Çam ve Kontrol Hizmetleri Müdürü İbrahim DELİBAŞ, Memur-Sen Şube Başkanı M. Ali UCA, İŞKUR İl Müdürü Salih SERÇE, KOSGEB Bölge Müdür Yardımcısı Abdulhadi ARVAS ve Doğu Anadolu Bölgesinde yayın yapan yerel gazete temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda BİK İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. ÇAM ‘Çevrimiçi Gazetecilik ile İlgili Basın İlan Kurumunun Faaliyet ve Çalışmaları Strateji ve Genel Çerçeve’ konulu bir sunum yaparken, BİK Kontrol Hizmetleri Müdürü İbrahim DELİBAŞ da ‘Mevzuat ve Uyum Çalışmaları’na dair bilgi aktardı.

Toplantının moderatörlüğünü üstlenen Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf ÖZKIR ise çevrimiçi gazetecilik süreçlerinde yerel gazetelere ilişkin riskler ve fırsatlarla ilgili bir konuşma yaptı.

İstişare toplantısı sonuç bildirgesinin hazırlanması ile sona erdi.

Bu gönderiyi paylaş