Basın İlan Kurumu ve PTT arasında gazeteler için işbirliği

Basın İlan Kurumu ve PTT arasında gazeteler için işbirliği

Basın İlan Kurumu ve PTT arasında resmi ilan yayınıyla alakalı gazetelerin Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüklerine göndereceği gazete nüshaları da dahil her türlü evrak için Kuruma uygulanan indirimden faydalanmalarına yönelik işbirliği anlaşması yapıldı.

Eklenme: 27 Haziran 2019 - 13:47 / Son Güncelleme: 27 Haziran 2019 - 13:47

Basın İlan Kurumu ile PTT arasında imzalanan sözleşmeye göre artık resmi ilan yayınıyla alakalı gazeteler, Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüklerine gönderecekleri gazete nüshaları da dahil her türlü evrak için PTT tarafından Basın İlan Kurumuna tanınan indirimden faydalanabilecekler.

Yapılan sözleşmeye göre; gazetelerin söz konusu indirimden yararlanabilmesi için kargonun gönderileceği ildeki Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüğünün müşteri kodunu, bulundukları yerlerdeki PTT şubelerine bildirmesi yeterli olacak.

28 Haziran 2019 tarihinde yürürlüğe konulacak sözleşmeyle, Basın İlan Kurumunun www.bik.gov.tr ve www.ilan.gov.tr  internet sitelerinde yer alan süreli yayınlar listesindeki resmi ilan yayınıyla alakalı gazetelerin, Basın İlan Kurumu gönderilerindeki kargo giderlerinde önemli bir tasarrufta bulunmalarına imkan sağlanmıştır.

Bu gönderiyi paylaş