Basın İlan Kurumunda internet haberciliği ve gazetelerin geleceği konuşuldu

Basın İlan Kurumunda internet haberciliği ve gazetelerin geleceği konuşuldu

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından yürütülmekte olan çevrimiçi gazetecilik çalışmaları çerçevesinde internet haberciliği ve gazetelerin geleceğine ilişkin İstanbul’da bir çalıştay düzenlendi.

Eklenme: 3 Ekim 2019 - 13:33

Kurumumuzun Cevizlibağ’da bulunan Genel Müdürlük binasında, Marmara Bölgesi’nde faaliyet yürüten İstanbul, Kocaeli, Bursa, Sakarya, Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ’dan gazete ve internet haber siteleri temsilcileriyle birlikte bir toplantı düzenlendi.

İnternet ve dijitalleşme sürecinin ihtiyaç duyduğu yasal düzenlemelere yönelik hazırlıklar kapsamında düzenlenen toplantıda internet medyasının mevcut durumu değerlendirilip sektörün ihtiyaç duyduğu yasal düzenlemeler konuşuldu.

Toplantıda konuşan BİK Genel Müdürü Rıdvan DURAN, sektörü muhafaza etme ve geleceğe taşıma noktasında çeşitli adımlar atma niyetinde olduklarını belirterek “İnternet medyasıyla ilgili bir mevzuat hazırlıyoruz ve elimizde bir taslak var. Esaslarını sizinle birlikte belirleyeceğiz. Bu sebeple yaptığımız ve yapacağımız bu fikir alış verişlerinin kıymetli olduğunu düşünüyorum. Burada bulunan değerli medya çalışanlarının katkılarıyla daha da işlevsel olacağını umuyoruz” dedi. DURAN alınacak ortak kararlarla sektörün ihtiyacını karşılayan bir mevzuat taslakları oluşturulacağını vurguladı.

Türkiye’nin 7 bölgesinde yerel ve bölgesel medya temsilcileriyle yapılması planlanlanan çalıştayların Marmara Bölgesi’ndeki ilk ayağı Kurum personelinin de yoğun katılımıyla tamamlandı.

 

Bu gönderiyi paylaş