Basın İlan Kurumundan Bursa’da Eğitim

Basın İlan Kurumundan Bursa’da Eğitim

Basın İlan Kurumunun (BİK) ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından hazırlanan “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi”, Bursa ve ilçelerinde görev yapan gazetecilerin katılımıyla gerçekleşti.

Eklenme: 22 Ocak 2020 - 13:45 / Son Güncelleme: 22 Ocak 2020 - 13:45

Bursa ve ilçelerinde yayınlanan yerel gazetelerde çalışan 50 kişinin katılımıyla dijital dünyadaki gelişmelerin yerel yazılı basına etkileri, dijital dönüşüm süreçlerinin tahlili ve yazılı basının geleceği konularını içeren İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi eğitimi yapıldı.

BEBKA’nın 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında hazırlanan, BİK Bursa Şube Müdürlüğü tarafından uygulanan eğitim programına BİK Genel Müdürü Rıdvan DURAN, BİK servis ve şube müdürleri, Bursa’da resmi ilan yayımlama hakkına haiz gazetelerin temsilcileri katıldı.

İki günlük eğitimde, internet gazeteciliği: tarihçesi ve geleneksel gazetecilikle karşılaştırılması, internet gazeteciliğinde yeni olanaklar: köprü (hyperlink), çengel (hook), video, hareketli grafikler, görsel malzeme, internet gazeteciliğinde haber toplama ve yazma farklılığı, internet gazeteciliğinde hedef kitle, internet gazeteciliğinde etik sorunlar, internet gazeteciliğinin geleceği gibi başlıklarda sunumlar gerçekleşti.

Bursa ve ilçelerinde yayımlanan gazetelerdeki çalışanların internet haberciliği konusundaki bilgi, becerilerinin artırılarak gazetelerin internet haber sitelerinin istenen kalite ve niteliğe kavuşmasının hedeflendiği eğitimi alanında yetkin isimler verdi.

Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 23 Ocak Perşembe günü saat 11.00’de ise eğitimi tamamlayanlar için sertifika töreni düzenlenecek. Bu törende katılımcılara İnternet Haberciliği Eğitim Sertifikası takdim edilecek. Törene Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman ÇELİK, BİK Genel Müdürü Rıdvan DURAN, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve basın camiasından çok sayıda davetli katılacak.

Bu gönderiyi paylaş