Basın İlan Kurumu’ndan Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi

Basın İlan Kurumu’ndan Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) kabul ettiği “Yerel Gazetelerde Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi” projesi Denizli’de başlıyor.

Eklenme: 10 Mart 2018 - 08:10 / Son Güncelleme: 10 Mart 2018 - 8:10

Yerel gazetelerin desteklenmesi, bu gazetelerin varlıklarını devam ettirebilmesi, yerel ekonominin gelişebilmesi, istihdamın artırılması için hazırlanan projeye, Denizli ilindeki gazetelerin reklam bölümlerinde çalışanlardan toplam 22 kişi eğitime katılacak. 13-14 Mart 2018 tarihlerinde, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan eğitim saat 09.00’da başlayacak.

Yerel gazetelerin, içinde bulunduğumuz dönemde ana gelir kapısı olması gereken dijital reklam pazarına girmeleri ve online reklam pastasından pay almaları amaçlanan bu eğitimle dijital reklam sektöründe yer almak isteyen ve bu alanda mesleki hedefleri olan yerel gazetecilere, ihtiyaç duyacakları temel donanım kazandırılacak, aynı zamanda medya – iletişim dünyasının diğer alanlarında çalışacak olan gazetecilere de, karşılaşacakları kavramlara (dijital, advertorial, web reklam) ilişkin ufuk açıcı bilgilendirmeler yapılacak.

Eğitim sonucu yerel gazetelere ek kaynak yaratılması, bölgedeki dijital reklam potansiyelinin ortaya çıkarılarak, gazete ve internet siteleri ile ticari kuruluşlar arasında işbirliği sağlanarak satış ve pazarlamaya katkı sağlanması, dijital reklamcılığın etkin kullanımıyla gazetecilik alanında istihdamın artırılması, gazetelerin yeni teknolojilerle tanışması ve bu teknolojilere adaptasyonları hedefleniyor.

Eğitim sonunda Denizli’de resmi ilan yayınlama hakkını haiz 11 yerel gazetenin 22 katılımcısına BİK ve GEKA tarafından “Yerel Gazetelerde Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi Projesi” konulu sertifika verilecek.

Bu gönderiyi paylaş