Basın İlan Kurumu’ndan eğitim semineri

Basın İlan Kurumu’ndan eğitim semineri

Basın İlan Kurumu, şubesi bulunan yerlerdeki resmi ilan yayınlanan gazetelerde çalışan basın mensuplarına yönelik eğitim semineri düzenleyecek.

Eklenme: 30 Eylül 2016 - 08:36 / Son Güncelleme: 30 Eylül 2016 - 8:36

BİK – İSTANBUL Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tatil Köyü’nde 3-4-5 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek seminere, ilan yayınlayan gazete çalışanı basın mensupları katılacak.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca ile Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi, Basın İlan Kurumu Yönetim Danışmanı Prof. Dr. Metin Kazancı’nın açılış konuşmalarıyla başlayacak.

Kazancı, ‘Basın İlan Kurumunun Dünü, Bugünü ve Yarını’ başlıkı sunumu gerçekleştirecek.

Seminerin ikinci oturumunda ise Basın İlan Kurumu İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. Çam, resmi ilan yayınlayan gazeteler ile kurumumuz mevzuatı hakkında katılımcılara bilgi verecek.

Seminerin ikinci gün üçüncü oturumunda Oytun Yukaruç, “Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin Gerekçeleri Sunumu”

Dördüncü oturumda Oytun Yukaruç ve Nebahat Bayram, “Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 67 sayılı Genel Kurul Kararıyla Karşılaştırması Sunumu”

Beşinci oturumda yine Oytun Yukaruç ve Nebahat Bayram ‘Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 67 sayılı Genel Kurul Kararıyla Karşılaştırmalı Sunumunun Devamı ve İcmal Varakaları’ sunumu,

Altıncı oturumda Basın İlan Kurumu Muhasebe Müdürü Furkan Demircioğlu – Fatih Albayrak ‘Kurumumuz ile Resmi İlan ve Reklam Yayınlayan Gazeteler Arasındaki Faturalaşmalar, Ödemeler ve Mutabakatlar Hakkında Sunumı,

Günün yedinci oturumunda ise Basın İlan Kurumu bilgi İşlem Müdürü Fatih Teke ‘İcmal Varakalarının Web’den Alınması ve Ek Göstergeler Hakkında Teknolojik Altyapı Bilgilendirme Sunumu’nu gerçekleştirecek.

Seminerin son gününde Kontrol Hizmetleri Müdürlüğü’nün katılımcılara yönelik hazırladığı eğitim programına geçilecek. Bu kapsamda sekizinci oturumda Kontrol Hizmetleri Müdürü İbrahim Delibaş ve Özer Elikoğlu , “Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin Kontrollere İlişkin Maddelerin Sunumu”; dokuzuncu oturumda ise Müdürlük çalışanlarından Özer Elikoğlu ile Doğukan Güventürk, “Gazetelerin Kontrol ve Denetleme Usulleri” konulu sunumlarını gerçekleştirecek.

Soru-cevap bölümü ve genel değerlendirmelerin ardından seminer, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey’in kapanış konuşması ile sona erecek.

BASIN İLAN KURUMU EĞİTİM SEMİNERİ AYRINTILI PROGRAMI:

3 Ekim 2016 10.00 Basın İlan Kurumu Tatil Köyünde Buluşma
Pazartesi   (Odalara Yerleşme ve Dinlenme)
12.30 Öğle Yemeği
14.00 Tanışma ve Açılış Konuşması
  Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup KARACA
14.45 ARA
15.00 BİRİNCİ OTURUM
  KONU: Basın İlan Kurumunun Dünü, Bugünü ve Yarını (Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi, Basın İlan Kurumu Yönetim Danışmanı Prof. Dr. Metin KAZANCI)
15.45 ARA
16.00 İKİNCİ OTURUM
  KONU: Resmi İlan ve Reklam Yayınlayan Gazeteler ile Kurumumuz Mevzuatı Hakkında Bilgi Sunumu (İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. ÇAM)
20.00 Akşam Yemeği
   
4 Ekim 2016 08.00 Kahvaltı
Salı 10.00 ÜÇÜNCÜ OTURUM
    KONU: Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin Gerekçelerinin Sunumu (Oytun YUKARUÇ)
10.45 ARA
11.00 DÖRDÜNCÜ OTURUM
 

KONU: Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 67 sayılı Genel Kurul Kararıyla Karşılaştırmalı Sunumu

(Oytun YUKARUÇ – Nebahat BAYRAM)

  11.45 ARA
  12.00 Sorular ve Cevaplar
12.30 Öğle Yemeği
14.00 BEŞİNCİ OTURUM
 

KONU: Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 67 sayılı Genel Kurul Kararıyla Karşılaştırmalı Sunumunun Devamı ve İcmal Varakaları

(Oytun YUKARUÇ – Nebahat BAYRAM)

14.45 ARA
15.00 ALTINCI OTURUM
   

KONU: Kurumumuz ile Resmi İlan ve Reklam Yayınlayan Gazeteler Arasındaki Faturalaşmalar, Ödemeler ve Mutabakatlar Hakkında Sunum

(Muhasebe Müdürü Furkan DEMİRCİOĞLU – Fatih ALBAYRAK)

  15.45 ARA
16.00 YEDİNCİ OTURUM
 

KONU: İcmal Varakalarının Web’den Alınması ve Ek Göstergeler

Hakkında Teknolojik Altyapı Bilgilendirme Sunumu (Fatih TEKE)

  16.45 ARA
  17.00 Sorular ve Cevaplar
  20.00 Akşam Yemeği
   

 

5 Ekim 2016

08.00 Kahvaltı
Çarşamba 10.00 SEKİZİNCİ OTURUM
   

KONU: Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin Kontrollere İlişkin Maddelerin Sunumu

(Kontrol Hizmetleri Müdürü İbrahim DELİBAŞ – Özer ELİKOĞLU)

  10.45 ARA
  11.00 DOKUZUNCU OTURUM
  KONU: Gazetelerin Kontrol ve Denetleme Usulleri                                (Özer ELİKOĞLU – Doğukan GÜVENTÜRK)
  12.00 Öğle Yemeği
14.00 ONUNCU OTURUM
    KONU: Sorular ve Cevaplar
  14.45 ARA
  15.00 Seminerin Genel Değerlendirmesi
  16.00 Seminerin Kapanış Konuşması
  Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yrd. Mustafa CANBEY
17.00 Uğurlama

 

Bu gönderiyi paylaş