Basın İlan Kurumu’ndan eğitim semineri

Basın İlan Kurumu’ndan eğitim semineri

Basın İlan Kurumu, valiliklerin basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü personelleri ile illerde kontrol kurulu üyesi olarak görev alanlara yönelik eğitim semineri düzenleyecek.

Eklenme: 22 Eylül 2016 - 11:08 / Son Güncelleme: 22 Eylül 2016 - 11:08

İSTANBUL/BİK- Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tatil Köyü’nde 26-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek seminere, 54 ilin valiliklerini temsilen basın ve halkla ilişkiler müdürleri ile kontrol kurulu üyelerinden oluşan toplam 89 kişi katılacak.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca ile Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yusuf Karakoç’un açılış konuşmasıyla başlayacak seminerin ilk oturumunda Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, “Resmi İlanların Yayınlanması Sırasında Karşılaşılan Sorunlar” hakkında katılımcılara bilgi verecek.

Günün ikinci oturumunda Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Kazancı, “Basın İlan Kurumu’nun Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu sunumunu gerçekleştirecek.

Seminerin ikinci gün üçüncü oturumunda Basın İlan Kurumu İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. Çam, “Resmi İlan ve Reklam Yayınlayan Gazeteler ile Kurum Mevzuatı”; dördüncü oturumda aynı Müdürlükten Şef Yardımcısı Yunus Emre Uzel, “Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin Gerekçeleri”; beşinci ve altıncı oturumda ise Yunus Emre Uzel ile Erkan Günay, “Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 67 Sayılı Genel Kurul Kararıyla Karşılaştırılması ve İcmal Varakaları” başlıklı sunumlarını yapacak.

Günün son oturumunda Bilgi İşlem Hizmetleri Müdürlüğü Bilgi Sistemleri Yöneticisi Fatih Teke, “İcmal Varakalarının Web’den Alınması ve Ek Göstergeler” hakkında bilgi verecek.

Seminerin son gününde Kontrol Hizmetleri Müdürlüğü’nün katılımcılara yönelik hazırladığı eğitim programına geçilecek. Bu kapsamda sekizinci oturumda Kontrol Hizmetleri Müdürü İbrahim Delibaş, “Resmi İlanlar ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği’nin Kontrolleri Düzenleyen Maddeleri”; dokuzuncu oturumda ise Müdürlük Şefi Murat Arslanoğlu ve Ramazan Çırakoğlu, “Gazetelerin Kontrol ve Denetleme Usulleri” konulu sunumlarını gerçekleştirecek.

Soru-cevap bölümü ve genel değerlendirmelerin ardından seminer, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey’in kapanış konuşması ile sona erecek.

BASIN İLAN KURUMU EĞİTİM SEMİNERİ AYRINTILI PROGRAMI:

26 Eylül 2016 Pazartesi 10.00 Basın İlan Kurumu Tatil Köyünde Buluşma
  (Odalara Yerleşme ve Dinlenme)
12.30 Öğle Yemeği
14.00 Tanışma ve Açılış Konuşması
 

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup KARACA

Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yusuf KARAKOÇ

14.45 ARA
15.00 BİRİNCİ OTURUM
  KONU: Resmi İlanların Yayınlaması Sırasında Karşılaşılan Sorunlar     (Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa ARSLAN)
15.45 ARA
16.00 İKİNCİ OTURUM
  KONU: Basın İlan Kurumunun Dünü, Bugünü ve Yarını (Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi, Basın İlan Kurumu Yönetim Danışmanı Prof. Dr. Metin KAZANCI)
20.00 Akşam Yemeği
   
27 Eylül 2016 Salı 08.00 Kahvaltı
10.00 ÜÇÜNCÜ OTURUM
    KONU: Resmi İlan ve Reklam Yayınlayan Gazeteler ile Kurumumuz Mevzuatı Hakkında Bilgi Sunumu (İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. ÇAM)
10.45 ARA
11.00 DÖRDÜNCÜ OTURUM
  KONU: Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin Gerekçelerinin Sunumu (Yunus Emre UZEL)
  11.45 ARA
  12.00 Sorular ve Cevaplar
12.30 Öğle Yemeği
14.00 BEŞİNCİ OTURUM
 

KONU: Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 67 sayılı Genel Kurul Kararıyla Karşılaştırmalı Sunumu

(Yunus Emre UZEL – Erkan GÜNAY)

14.45 ARA
15.00 ALTINCI OTURUM
 

KONU: Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin 67 sayılı Genel Kurul Kararıyla Karşılaştırmalı Sunumunun Devamı ve İcmal Varakaları

(Yunus Emre UZEL – Erkan GÜNAY)

15.45 ARA
16.00 YEDİNCİ OTURUM
 

KONU: İcmal Varakalarının Web’den Alınması ve Ek Göstergeler

Hakkında Bilgi Sunumu (Fatih TEKE)

  16.45 ARA
  17.00 Sorular ve Cevaplar
  20.00 Akşam Yemeği
   

 

28 Eylül 2016 Çarşamba

08.00 Kahvaltı
10.00 SEKİZİNCİ OTURUM
   

KONU: Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliğinin Kontrollere İlişkin Maddelerin Sunumu

(Kontrol Hizmetleri Müdürü İbrahim DELİBAŞ)

  10.45 ARA
  11.00 DOKUZUNCU OTURUM
  KONU: Gazetelerin Kontrol ve Denetleme Usulleri                                (Murat ARSLANOĞLU – Ramazan ÇIRAKOĞLU)
  12.00 Öğle Yemeği
14.00 ONUNCU OTURUM
    KONU: Sorular ve Cevaplar
  14.45 ARA
  15.00 Seminerin Genel Değerlendirmesi
  16.00 Seminerin Kapanış Konuşması
  Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yrd. Mustafa CANBEY
16.30 Uğurlama

 

Bu gönderiyi paylaş