Basın İlan Kurumu’ndan İŞKUR ve MYK’ya ziyaret

Basın İlan Kurumu’ndan İŞKUR ve MYK’ya ziyaret

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, Ankara’da kurumlar arası protokoller çerçevesinde bazı kurumları ziyaret etti. İŞKUR VE Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ziyaretleri sonucunda işbirliği protokollerinin imzalanması kararlaştırıldı.

Eklenme: 13 Ekim 2016 - 13:52 / Son Güncelleme: 13 Ekim 2016 - 13:52

ANKARA – Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, Proje Birim Sorumlusu Cenk Koray Doğan, Proje Danışmanı Canan Topçu ve Ankara Şube Müdürü Yezdan Uğurlu, İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan’ı ziyaret etti.

Gerçekleştirilen görüşmede basın yayın ve iletişim sektörlerinde iş arayanlara yönelik iki Kurumun birlikte sunabileceği faaliyetlere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyarette iletişim ve medya sektöründe çalışanlara ve iş arayanlara iki Kurumun işbirliğinde yürütülebilecek faaliyetlerin yanı sıra İŞKUR tarafından sunulmakta olan mesleki eğitim kursu, işbaşı eğitim programları ve girişimcilik eğitim programları gibi hizmetlere ilişkin basın yayın ve iletişim sektörü özelinde yapılabilecekler görüşüldü.

Basın ve iletişim alanında istihdam edilecek olan yeni mezunlara ve işsizlere sunulacak İŞKUR hizmetlerinin Basın İlan Kurumu’nun yerel birimleri ile işbirliği içerisinde yürütülmesinin etkinliği artıracağı değerlendirildi.

Ziyarette Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey; İŞKUR Genel Müdürü Özkan’a hediyelerini takdim etti ve iki kurum arasında imzalanacak bir protokol ile işbirliğinin sürekliliğinin sağlanacağı hususu da dile getirdi.

dsc_4296

BASIN İLAN KURUMU VE MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mustafa Canbey ve beraberindekiler Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan’ı da makamında ziyaret etti.

İki kurum arasında yazılı basın sektörünü ilgilendiren Yazı İşleri Müdürü, Editör, Muhabir gibi iş kollarında Ulusal Meslek standartlarının ve ulusal yeterliliklerin belirlenerek, bu mesleklerin objektif kriterlerle belgelendirilebilecek şekilde nitelikli iş kolu halini alabilmesi amacıyla, işbirliği protokolü imzalanması karalaştırıldı.

Ziyarette Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, MYK Başkanı Ceylan’a hediyelerini takdim etti.

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey (solda) Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan (sağda)
Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey (solda) Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan (sağda)

Bu gönderiyi paylaş