Basın İlan Kurumu’nun Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na sunduğu projenin imzaları atıldı

Basın İlan Kurumu’nun Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na sunduğu projenin imzaları atıldı

Basın İlan Kurumu (BİK) Proje Geliştirme Grubu tarafından Samsun’da uygulanmak üzere hazırlanan “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi” projesinin yürütülmesine dair sözleşme Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlut Özen ve BİK Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar tarafından imzalandı.

Eklenme: 8 Haziran 2018 - 14:06 / Son Güncelleme: 8 Haziran 2018 - 14:06

Basın İlan Kurumu Proje Geliştirme Grubu tarafından Samsun’da uygulanmak üzere hazırlanarak Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) sunulan eğitim projesi, ajans tarafından başarılı bulunarak geçtiğimiz günlerde kabul edilmişti.

“İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” projesine Samsun ilinde resmî ilan yayınlama hakkını haiz 18 gazetenin her birinden 1 kişi olmak üzere toplam 18 kişi ile birlikte eğitime çevre illerden internet haber siteleriyle uğraşan kişiler de katılabilecek. Katılımcıların niteliklerini geliştirerek internet haberciliği alanında daha donanımlı hale gelmelerini hedefleyen eğitim 2 gün sürecek.

Haber, farklı ortamlarda değişik biçimlere bürünse de, her zaman için amacı bilgi vermektir. Ancak internetin ve habercilikte yaşanan dijital dönüşümün tam olarak anlamlandırılabilmesi için bu iletişim ortamlarında haberin sunumundaki farklılıkları ele almak ve internet haberciliğinin teknik açıdan haberciliğe getirdiği yenilikleri ortaya koymak gerekmektedir.

Yeni teknolojilerle yazılı basın dijital ortamda da yayın yapmaya başlamıştır. Yerel basında mevcut olan gücün dijital ortamda da sürdürülmesi için gerçekleştirilecek eğitim faaliyetiyle Samsun ve çevresindeki yerel basının dijital ortamda daha nitelikli yayın yapması amaçlanmaktadır.

Günde 8 saat olmak üzere toplam 16 saat sürecek eğitim sonunda, katılımcılara “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” sertifikası verilecektir.

Bu gönderiyi paylaş