Basın İlan Kurumu’nun Zafer Kalkınma Ajansı’na sunduğu proje kabul edildi

Basın İlan Kurumu’nun Zafer Kalkınma Ajansı’na sunduğu proje kabul edildi

Basın İlan Kurumu Proje Geliştirme Grubu tarafından hazırlanan “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” projesi Zafer Kalkınma Ajansı’nca başarılı bulundu

Eklenme: 17 Ocak 2019 - 11:58 / Son Güncelleme: 17 Ocak 2019 - 11:58

Yerel basın işletmelerinde nitelikli personel istihdamının desteklenmesi, bu gazetelerin varlıklarını devam ettirebilmesi, yerel ekonominin gelişebilmesi için hazırlanan projeye Afyonkarahisar ilinde ikamet eden, Üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİBF, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültelerinden mezun olanlar veya bu fakültelerin son sınıflarında okuyup da mezuniyetine engel durum teşkil etmeyen toplam 25 kursiyer eğitime katılacak.

İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, eğitimlerini bitiren katılımcılara basın işletmelerinde çalışma imkânı sağlanacak.

İstihbarat haberciliği, kültür-sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, dijital habercilik, röportaj teknikleri vb. başlıklardan oluşan toplam 90 saatlik ders müfredatı, Üniversitelerin İletişim Fakültesi akademisyenleri ve alanında uzman gazeteciler tarafından verilecek.

Katılımcılara BİK-ZAFER KALKINMA AJANSI-İŞKUR tarafından onaylı “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” konulu sertifika verilecek.

Bu gönderiyi paylaş