Basın işletmelerine yönelik KOSGEB bilgilendirme toplantısı yapıldı

Basın işletmelerine yönelik KOSGEB bilgilendirme toplantısı yapıldı

Basın İlan Kurumu’nun Cevizlibağ’daki Genel Müdürlüğünde basın işletmelerine yönelik Basın İlan Kurumu ve KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Eklenme: 2 Mayıs 2017 - 18:29 / Son Güncelleme: 2 Mayıs 2017 - 18:29

Ulusal ve yerel basından çok sayıda temsilcinin katıldığı bilgilendirme toplantısında Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca yazılı basının dijital dönüşümünde KOSGEB ile olan işbirliklerine değinirken KOSGEB Müdürlükleri Koordinasyon Daire Başkanı Ertuğrul Çetinkaya, katılımcılara, KOSGEB’in kuruluşundan bugüne basın kuruluşlarına yaptığı destek ve hibe programları hakkında bilgiler verdi.

‘Kurum olarak elimizden geldiği kadar basın sektöründeki problem ve sorunları tespit etmeye ve bunların çözüm yollarını arama gayret içinde olduk’ diyen Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca şunları söyledi;

KOSGEB HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU

Önümüzde iki temel problem var. Bunlardan biri yapısal problemler. Burada da insan kaynakları sıkıntımız bulunuyor. Buna yönelik eğitim ve istihdam çalışmalarımız oluyor. İkincisi ise basınımızın dijital dönüşümü sorunu olarak önümüzde duruyor. Sektör olarak yazılı basının ne zaman tarih olacağını izliyoruz. Dünyada bunların örneklerini görüyoruz. Dijital yayıncılık artık kaçınılmaz. Basın İlan Kurumu olarak bu dönüşümde basınımızın yanında oluyoruz. Bu konuda da KOSGEB Genel Müdürü Recep Biçer beyin, götürdüğümüz plan ve projelerimizde önemli desteğini her zaman gördük.

Daha sonra KOSGEB uzmanları Gökhan Akdağoğlu ve Selman Gül, basın sektörünün KOSGEB desteklerinden nasıl faydalanabilecekleri ve girişimcilerin kendilerine hangi şartlarda, hangi belgelerle başvuracağını ve kurumun değerlendirme sürecinin nasıl işleyeceğini ayrıntılı bir biçimde katılımcılara aktardı.

Bu gönderiyi paylaş