Basın Mensupları Eğitim Semineri devam ediyor

Basın Mensupları Eğitim Semineri devam ediyor

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından görev alanında bulunan şehirlerde yayınlanan gazetelerin temsilcilerine yönelik düzenlenen Basın Mensupları Eğitim Semineri’nin ikinci günü Muhasebe Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Hizmetleri Müdürlüğü’nün sunumları ile başladı.

Eklenme: 3 Ekim 2017 - 09:07 / Son Güncelleme: 3 Ekim 2017 - 9:07

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan Bayramoğlu Sosyal Tesisleri’nde gazetecilerin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim seminerinin ikinci gün ilk oturumunda Muhasebe Müdürü Furkan Demircioğlu, gazeteler ile şubeler arasındaki muhasebe süreçlerine ilişkin genel değerlendirmelerde bulundu.

Daha sonra Demircioğlu ile Muhasebe Müdürlüğü Şefi Fatih Albayrak, faturalar, ödemeler, mutabakatlar, devir işlemleri-unvan değişikliği ve e-fatura-e-arşiv faturalarına ilişkin detaylı sunum yaptı.

BİK Bilgi İşlem Müdürü Emin Aksoy (Solda) Müdür Yardımcısı Yalçın Atik /ortada) ve Müdürlük Şefi Zafer Bozak (sağda)

Seminerin ikinci oturumunda ise Bilgi İşlem Müdürü Emin Aksoy, Müdür Yardımcısı Yalçın Atik ve Müdürlük Şefi Zafer Bozak, dijital dönüşüm çalışmalarının ağırlıklı olarak ele alındığı sunumla katılımcıları bilgilendirdi. Sunumda web 2.0, mobil, geniş bant, internet, bulut bilişim, büyük veri, yapay zeka, artırılmış gerçeklik, nesnelerin interneti, 3D yazıcılar başlıkları ele alındı.

Aksoy, İlan Bilişim Sistemi (İLANBİS) uygulamasıyla fiziki ortamda yapılan birçok işlemin dijital ortama taşındığını belirterek, kullanıcıların oldukça memnun olduğunun görüldüğü sistemin geliştirme çalışmalarının da devam ettiğini kaydetti.

Aksoy, “Kurumumuzun, Microsoft Axapta ERP programları ile iş süreçleri yeniden yapılandırılarak ERP geçişi tamamlandı. EBYS, AYS geçişi tamamlanarak ERP ve diğer uygulamalarla entegre edildi. Ülke genelinde yayınlanan gazetelerimizin birinci sayfa PDF’lerine günlük olarak kurumsal internet sitemizden erişilebiliyor” dedi.

Konuşmaların ardından gazete temsilcilerinden gelen sorular cevaplandırıldı.

Bu gönderiyi paylaş