Basın mensupları eğitim semineri devam ediyor

Basın mensupları eğitim semineri devam ediyor

Basın İlan Kurumu kısa bir süre önce Resmi Gazete’de yayımlanan yeni Yönetmenliğe dair bilgilendirmelerin ağırlıkta olduğu, basın mensupları eğitim seminerinde söz alan konuşmacılar, sunumlarının sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Eklenme: 11 Ekim 2016 - 14:17 / Son Güncelleme: 11 Ekim 2016 - 14:17

 

“Evrakların zamanında ulaştırılması çok önemli”

BİK Muhasebe Müdürü Furkan Demircioğlu
BİK Muhasebe Müdürü Furkan Demircioğlu

Basın İlan Kurumu ile Resmi İlan ve Reklam Yayınlayan Gazeteler Arasındaki faturalaşmalar, ödemeler ve mutabakatlar hakkında bir sunum gerçekleştiren BİK Muhasebe Müdürü Furkan Demircioğlu ve Muhasebe Şefi Fatih Albayrak sunum sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. BİK Muhasebe Müdürü Furkan Demircioğlu şu başlıkların altını çizdi;

Gazetelerden bize faturalar geç ulaşabiliyor. Ya da bize gelen evraklarda değişiklik talep edebiliyoruz. Mali tabloların hazırlanmasını ve sunumunu geciktirebiliyor buradaki aksamalar. Evrakların şubelere zamanında gönderilmesi bu anlamda çok önemli. Gazete temsilcilerinden bu konuya dikkat etmesini rica ediyoruz. Şubelerimiz karşılaşacağınız sorunları büyük oranda aşmaya çalışsa da çözüm bulamadığınız durumlarda Genel Müdürlükle irtibata geçmekten de çekinmeyiniz.

Şubelerimiz sizlerle mutabakatlar yapıyorlar. Bizi bir anonim şirket olarak düşünebilirsiniz. Bundan dolayı mutabakatlarınızda verilen tarihlere uymak gerekir. Sizlere anımsatmak istediğim bir diğer konu da gazetelerinizde gerçekleşen bazı değişiklikleri bize zamanında bildirmemeniz. Bu değişiklikler unvan, şirket değişikliği gibi konular olabiliyor. Ancak zamanında bize iletilmediği için sistemin işleyişinde aksamalar olabiliyor.

Bilgi İşlem Hizmetleri yöneticileri basın mensuplarının sorularını yanıtladı

 

BİK Bilgi İşlem Yöneticisi Fatih Teke
BİK Bilgi İşlem Yöneticisi Fatih Teke

Muhasebe servisine yöneltilen soruların cevaplanmasından sonra BİK Bilgi İşlem Yöneticisi Fatih Teke ve Bilgi İşlem Hizmetleri Şefi Zafer Bozak icmal varakalarının Web’den alınması ve ek göstergeler hakkında teknolojik altyapı bilgilendirme sunumu gerçekleştirdiler. Gazetelerin bilgilerinin sisteme yüklenmesi, yüklenen bilgilerin kontrolü, raporlamaların yapılması ile ilgili bilgiler veren Teke ve Bozak, ek göstergeler hakkındaki sunumlarının ardından soruları yanıtlayarak, oturumu tamamladılar.

BİK

Fotoğraflar: Veysel Avşar

Bu gönderiyi paylaş