Basın mensuplarına yönelik işaret dili eğitimi kursu başladı

Basın mensuplarına yönelik işaret dili eğitimi kursu başladı

Samsun’da 18-30 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatlarında görev yapacak olan basın mensuplarına yönelik işaret dili eğitimi kursu startı verildi.

Eklenme: 24 Mayıs 2017 - 03:53 / Son Güncelleme: 24 Mayıs 2017 - 3:53

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkıları ile Basın İlan Kurumu Samsun Müdürlüğü ve 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyetinin birlikte organize ettiği kurs Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 4.kattaki toplantı salonunda başladı.

Oyunlar 21 branşta gerçekleştirilecek. Atıcılık, atletizm, badmilton, basketbol, yol bisikleti, dağ bisikleti, bowling, futbol, tarihinde ilk kez golf, güreş hem grekoromende hem serbestte, hentbol, judo, karate, masa tenisi, oryantiring, plaj voleybolu, tekvando, tenis, voleybol ve yüzme. Uluslararası İşaret Dili Eğitmeni Hasan Dikyuva’nın verdiği kursa organizasyonda görev yapacak bütün basın mensupları katılabiliyor. 23 Mayıs’ta başlayan kurs 1 Haziran’da sona erecek.

Açılışı gerçekleştiren Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, “Bu kurs büyük bir sosyal sorumluluk projesi olarak dikkat çekiyor. Bu çalışmanın içinde olmak mutluluk verici bir durum. Kursta katılacak olan arkadaşlarımız olimpiyatlarda yer alacak olan sporcularla diyalog kurma imkanına kavuşacak.” dedi.

Açılışta ayrıca Basın İlan Kurumu Samsun Müdürü Mustafa Bayraktar, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, Basın yayın Enformasyon İl Müdürü Mücahit Taşkın, 19 Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatma Atalay, OKA Genel sekreteri Mevlüt Özen ve çok sayıda kursiyer katıldı.

Bu gönderiyi paylaş