‘Basının Yapısal Sorunları’ Konya’da konuşulacak

‘Basının Yapısal Sorunları’ Konya’da konuşulacak

Basın İlan Kurumu (BİK), yerel gazetelerin yapısal sorunlarına çözüm bulunması, her geçen gün gelişen dijital dönüşüme ayak uydurması ve bu şekilde yeni medya yapılanmasında söz sahibi olabilmesi amacıyla 10 Temmuz Salı günü Konya’da paydaşlarıyla birlikte bir istişare toplantısı düzenleyecek.

Eklenme: 9 Temmuz 2018 - 10:29 / Son Güncelleme: 9 Temmuz 2018 - 10:29

Yerel gazetelerin sorunlarıyla yakından ilgilenen Basın İlan Kurumu, basın sektörüne nitelikli eleman kazandırılması amacıyla hazırladığı ve geçtiğimiz dönemde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Samsun’da uyguladığı Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı Projesini önümüzdeki sonbahar döneminde Anadolu’nun muhtelif illerinde de gerçekleştirmeyi planlıyor.
Bu bağlamda ilk akla gelen illerden biri olan Orta Anadolu’nun önemli şehri Konya’da, KOSGEB ve İŞKUR başta olmak üzere, paydaş kurum yöneticilerinin ve Konya gazetelerinin katılacağı bir istişare toplantısı düzenleyecek.

10 Temmuz 2018 Salı günü saat 13.30’da Bayır Diamond Hotel’de başlayacak bu istişare toplantısında Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı Projesi ile Devletin istihdama yönelik teşvik ve imkânları arasındaki bağlantı, bunun gazetelere sağlayacağı faydalar müzakere edilecek.

Demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olan gazetelere nitelikli eleman kazandıran ve belirli ölçülerde istihdam maliyet yükünü azaltarak maddi destek temin eden Projenin hayata geçirilmesiyle, Konya yerel basınının yapısal sorunlarının halledilmesine ve dijital dönüşümlerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlanması, gelişen yeni medya yapılanmasında şehrin ayrıcalıklı bir özellik kazanması amaçlanıyor.

Bu gönderiyi paylaş