Basının Yapısal Sorunları Ordu’da Konuşulacak

Basının Yapısal Sorunları Ordu’da Konuşulacak

Basın İlan Kurumu (BİK), yerel gazetelerin yapısal sorunlarına çözüm bulunması, her geçen gün gelişen dijital dönüşüme ayak uydurması ve bu şekilde yeni medya yapılanmasında söz sahibi olabilmesi amacıyla 19 Temmuz Perşembe günü Ordu’da paydaşlarıyla birlikte bir istişare toplantısı düzenleyecek.

Eklenme: 18 Temmuz 2018 - 11:41

Yerel gazetelerin sorunlarıyla yakından ilgilenen Basın İlan Kurumu, basın sektörüne nitelikli eleman kazandırılması amacıyla hazırladığı ve geçtiğimiz dönemde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Samsun’da uyguladığı Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı Projesini önümüzdeki sonbahar döneminde Karadeniz’in muhtelif illerinde de gerçekleştirmeyi planlıyor.

Bu bağlamda ilk akla gelen illerden biri olan Doğu Karadeniz’in kapısı Ordu’da, KOSGEB ve İŞKUR başta olmak üzere, paydaş kurum yöneticilerinin ve Ordu gazetelerinin katılacağı bir istişare toplantısı düzenleyecek.

19 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 11.00’de Radisson Blu Hotel’de başlayacak bu istişare toplantısında Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı Projesi ile Devletin istihdama yönelik teşvik ve imkânları arasındaki bağlantı, bunun gazetelere sağlayacağı faydalar müzakere edilecek.

Demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olan gazetelere nitelikli eleman kazandıran ve belirli ölçülerde istihdam maliyet yükünü azaltarak maddi destek temin eden Projenin hayata geçirilmesiyle, Ordu yerel basınının yapısal sorunlarının halledilmesine ve dijital dönüşümlerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlanması, gelişen yeni medya yapılanmasında şehrin ayrıcalıklı bir özellik kazanması amaçlanıyor.

Bu gönderiyi paylaş