Başkan Akdemir, BİK Zonguldak Şube Müdürü Nuhoğlu’nu ziyaret etti

Başkan Akdemir, BİK Zonguldak Şube Müdürü Nuhoğlu’nu ziyaret etti

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Basın İlan Kurumu (BİK) Zonguldak Şube Müdürü Ali Nuhoğlu’nu ziyaret etti.

Eklenme: 13 Temmuz 2016 - 13:52

ZONGULDAK / BİK – Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Basın İlan Kurumu (BİK) Zonguldak Şube Müdürü Ali Nuhoğlu’na iade-i ziyarette bulundu.

BİK ŞUBE MÜDÜRÜ ALİ NUHOĞLU: “ZONGULDAK’TA YEREL BASIN ÇOK GÜÇLÜ”

Yaklaşık dört ay önce Zonguldak’ta göreve başlayan BİK Şube Müdürü Ali Nuhoğlu, Zonguldak yerel basını ile iyi bir diyalog halinde olduklarını, yerel basının güçlenmesi adına birçok önemli proje ve çalışmalara imza atacaklarını ifade etti. Ziyarette BİK Zonguldak Şube Müdürlüğü olarak yapmış oldukları çalışmalardan ve projelerden bahseden Ali Nuhoğlu, yapmış olduğu konuşmasında şu görüşlerine yer verdi: “Nazik ziyaretinden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.

Zonguldak’ta göreve başlayalı dört ay oldu. Bu süreçte yerel basınımız ile çok güzel diyalog kurduk. Göreve başladıktan hemen sonra, Genel Müdürlüğümüz tarafından yerel basınımızın denetlenmesi gerçekleşti. Yerel basınımız denetlemeleri sorunsuz bir şekilde geçti. Yerel basınımız Zonguldak’ta çok iyi. Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu düşünüyorum. Yerel basınımız ile daha neler yapabiliriz konusunda arkadaşlarımız ile istişare ediyoruz. Sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. Özellikle gazeteci arkadaşlarımıza verdiğimiz faizsiz kredi desteğimiz var. Bu çalışma arkadaşlarımıza bir nefes aldırıyor. Bu noktada desteğimiz sürüyor. Cemiyetimiz ve gazeteciler derneğimiz ile güzel bir diyalog içerisindeyiz. Yakın bir zamanda merkezde bulunan tek özel hastane olan Level Hastanesi ile de bir protokol imzaladık. Bu protokolde, Zonguldak’ta görev yapan ilçeler dâhil basın çalışanlarımız için indirim protokolü imzaladık. Bu noktada işe sağlıktan başladık. Bundan sonra bir eğitim projemiz var. Kapsamlı bir eğitim projesi düşünüyoruz. Zonguldak’ta beş günlük resmi ilan alan gazete ile çalışıyoruz. Resmi ilanlarımızı elektronik ortamda gazetelerimize dağıtıyoruz.

Belediyeniz de dâhil olmak üzere, müşterilerimiz resmi ilanlarını şubemize gelmeden elektronik ortamda bize aktarıyorlar. Bu noktada büyük kolaylık sağladık. Bu anlamda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN AKDEMİR: “YEREL BASINIMIZA KATKILARINIZDAN DOLAYI SİZLERİ KUTLUYORUM”

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise, BİK Şube Müdürü Ali Nuhoğlu’na çalışmalarında başarılar dileyerek, Zonguldak yerel basının her zaman yanında olduğunu ifade ederek ziyarette yaptığı konuşmasında şu görüşlerine yer verdi: “İş yoğunlumuzdan dolayı gecikmiş olan ziyaretimizi şimdi gerçekleştiriyoruz. Yerel basına katkılarınızdan dolayı öncelikle sizleri kutluyorum. Basın İlan Kurumu, bulunduğu il içerisinde çok önemli bir yere sahiptir. Sizinde bahsettiğiniz gibi, göreve gelmenizden sonra bir denetim geçirdiniz ve bu denetimin sorunsuz geçmesi gerçekten de çok önemliydi. Her kurum, kendi içerisinde mutlaka denetlenmeli. Projeleriniz ve çalışmalarınız gayet başarılı. Zonguldak’ta yerel basınımız büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürüyorlar. Gerçekten de zor ve bir o kadar da heyecanlı bir temponun içerisindeler.

Zonguldak’ı, hep kültür şehri olarak adlandırırım. Yerel basın çalışanımız ve gazete sayımız da bir o kadar çok. Rekabet ortamının yaşanması ile de kaliteli, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışını daha da güçlendireceğine inanıyorum. İlimizde yerel basınımız kuvvetli olduğu kanısındayım. Sizlere bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bu gönderiyi paylaş