Bayburt’ta Yerel Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi

Bayburt’ta Yerel Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından, Bayburt’ta basın işletmelerinde çalışanlara yönelik olarak “Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi ” eğitimi düzenlendi.

Eklenme: 17 Aralık 2020 - 14:08

Bayburt ilinde faaliyet gösteren gazete işletmelerine yönelik yeni gelir modelleriyle ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla düzenlenen eğitim online olarak düzenlendi. Eğitimde gazetelerin sadece resmi ilan gelirleriyle değil, gazetelerin internet sitelerine dijital reklam piyasalarından sağlanacak dijital reklamlarla ek gelir kaynağı sağlanması, böylece yayın hayatlarını devam ettirmesi ve kalıcı bir gelire sahip olması hedeflendi.

Proje kapsamında Bayburt’ta resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı bulunan basın işletmelerinin reklam birimlerinde çalışanlardan 10 kişi, İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel’den eğitim aldı.

Eğitimde gazetelerin gelirlerinin artırılması, illerdeki reklam potansiyelinin ortaya çıkarılıp, gazete ve internet haber siteleri ile ticari kuruluşların daha iyi tanıtılıp satış ve pazarlamaya katkı sağlanması, gazetelerin dijital medyadan reklam almalarının sağlanması ve bu alandaki eksikliğin doldurulması, gazetelerin yeni teknolojilerle tanışması ve bunları uygulaması gibi başlıklarda bilgilendirmeler yapıldı.

Bu gönderiyi paylaş