Belediye başkanı ile rektörden BİK Sivas Şubesi’ne ziyaret

Belediye başkanı ile rektörden BİK Sivas Şubesi’ne ziyaret

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ile Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Basın İlan Kurumu (BİK) Sivas Şubesi’ni ziyaret ederek BİK Sivas Müdürü Sabri Karakaya ile istişarelerde bulundu.

Eklenme: 23 Ocak 2017 - 08:46 / Son Güncelleme: 23 Ocak 2017 - 8:46

Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli ile ziyaret gerçekleştiren Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Resmi ilan ile reklamları, gazetelere ve dergilere ulaştırmada aracılık eden Basın İlan Kurumu, kanunun verdiği yetkiyle basın organlarında oto kontrolü sağlama konusunda önemli bir görevi yerine getirmektedir” diyerek, “Sivas’ımızın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi, kalkınması için yapılan çalışmaların kamuoyu ile paylaşılması ve haberdar edilmesi noktasında basınımızın katkısı büyüktür” şeklinde konuştu.

Basın İlan Kurumu (BİK) Sivas Müdürü Sabri Karakaya ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ile beraberindekilere teşekkür etti.
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız da Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Metin Koçak ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette Basın İlan Kurumu (BİK) Sivas Müdürü Sabri Karakaya ile bir süre görüşerek, kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldız, Sivas’ta Basın İlan Kurumu şubesinin açılması ve gazetelerin birleşmesi ile birlikte basında gözle görülen bir gelişmenin yaşandığını ifade ederek, bu gelişmeden herkesin memnun olduğunu söyledi.

BİK Sivas Müdürü Karakaya da ziyarette, Basın İlan Kurumu’nun yapısı, işleyişi, gazetelerin uymak zorunda oldukları kurallar, resmi ilanların dağıtımındaki kriterler, basın derneklerine ve gazetecilere yapılan yardımlar, yazılı basın ve internet medyası ile ilgili kurumsal çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

Bu gönderiyi paylaş