BİK Genel Kurulu 28. Dönem 8. Toplantısı başladı

BİK Genel Kurulu 28. Dönem 8. Toplantısı başladı

Basın İlan Kurumu’nun (BİK) 28. Dönem Genel Kurul 8. Toplantısı İstanbul’da başladı.

Eklenme: 23 Kasım 2016 - 12:30 / Son Güncelleme: 23 Kasım 2016 - 12:30

İstanbul Cevizlibağ’da bulunan Genel Müdürlük binasında 23 Kasım 2016 tarihinde sabah saat 11.00’de başlayan toplantının açılışını BİK Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem yaptı.

Dr. Adnan Ertem, Genel Kurul üyelerine hitaben yaptığı ‘hoşgeldiniz’ konuşmasından sonra katılımlarından dolayı teşekkürlerini sunarak toplantı çalışmalarının başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

Başkanlık Divanının teşkiline dair bazı Genel Kurul üyeleri tarafından verilen önergenin Genel Kurulun tasviplerine sunularak oylanması sonucunda, Divan Başkanlığına Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Basri Bağcı, Yazmanlıklara Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Şevket Erzen ile Basın – İş Sendikası Genel Koordinatör – Uluslararası İlişkiler Uzmanı Fatih Aydemir oybirliğiyle seçildi.

Başkanlık Divanının seçiminin tamamlanmasından sonra Divan Başkanı Basri Bağcı, kendilerini seçmelerinden dolayı Genel Kurul üyelerine teşekkür ederek Genel Kurul üyelerine toplantı çalışmalarının başarılı ve verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Toplantı yeter çoğunluğunun belirlendiği yoklama sonrası çalışmalara geçilmiş ve ilk olarak Divan Başkanı tarafından “Gündemin Kabulü” maddesi altında görüşülüp oybirliğiyle nihai kabul edildi.

25b6f3ff-ca48-492f-9ee1-23e94b4e8f47

Genel Kurulda görev değişikliği sebebiyle Genel Kurul üyelikleri sona ermiş olan kişiler ile ilgili bilgi verilmesinden sonra gündem maddelerinin ele alınmasına devam edilerek, gündemin 6’ncı maddesi altında Yönetim Kurulunun üçüncü üç aylık döneme ilişkin durum raporu BİK Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem, gündemin 7 nci maddesi altında yer alan Denetçiler Kurulu raporu ise Denetçi Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi M. Nuri Kolaylı tarafından Genel Kurula sunuldu.

Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem tarafından gündemin 8 inci maddesi uyarınca Yönetim Kurulunun tekliflerinin amacı ve mahiyeti hakkında Genel Kurula bilgi verildi.

basliksiz-6

Daha sonra Gündemin 9 uncu maddesine geçilmiş olup verilen önergenin kabulü ile Genel Kurul üyeleri arasından Hukuk, İlan ve Mali İşler komisyonları teşkil edildi.

Genel Kurul toplantısının 25 Kasım 2016 Cuma günü sabah saat 10.30’da başlayacak oturumunda ise Yönetim Kurulu Durum Raporu ve Denetim Kurulu Raporunun oylanmasını müteakiben Yönetim Kurulunun 6 adet teklifi komisyon raporlarının ışığında müzakere edilerek karara bağlanacak.

Bu gönderiyi paylaş