BİK Genel Kurulu 29. Dönem 5. Toplantısı başladı

BİK Genel Kurulu 29. Dönem 5. Toplantısı başladı

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu’nun 21-23 Şubat 2018 tarihleri arasında üç gün sürecek 29. Dönem 5. Toplantısı İstanbul’da başladı.

Eklenme: 21 Şubat 2018 - 09:29 / Son Güncelleme: 21 Şubat 2018 - 9:29

Cevizlibağ’da bulunan Genel Müdürlük binasında bugün saat 11.00’de başlayan toplantıya Basın, Hükümet ve Tarafsızlar grubundan toplam 28 Genel Kurul üyesi katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem, üyelere katılımları nedeniyle teşekkür ederek, üç gün sürecek çalışmaların başarılı geçmesini diledi.

Başkanlık Divanı’nın oluşturulması amacıyla yapılan oylamada Divan Başkanlığı’na, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hak. Tuğg. İhsan Bülbül; Yazmanlıklara, Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Şevket Erzen ile Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arat oybirliğiyle seçildi. Divan Başkanı İhsan Bülbül, bir teşekkür konuşması yaparak toplantının verimli geçmesini diledi.

Daha sonra Genel Kurul üyeleri, gündeme alınması önerilen maddelerini görüşerek kabul etti.

Yönetim Kurulu 2017 Yılı Faaliyet Raporu, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem; Denetçiler Kurulu Raporu ise Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Nuri Kolaylı tarafından Genel Kurula okundu. Ardından Yönetim Kurulu tekliflerine ilişkin Genel Kurul üyelerine sunum yapıldı.

Daha sonra verilen önerge kabul edilerek Genel Kurul üyeleri arasından Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonlarının üyeleri belirlendi. Komisyon üyeleri çalışmalarına başladı.

Genel Kurul Toplantısının 23 Şubat 2018 Cuma günü gerçekleşecek ve saat 10.30’da başlayacak son oturumunda, Kurumun 2017 Yılı Bilançosu, Gelir Tablosu ve Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Denetçiler Kurulu Raporu, Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonlarının görüşleri alınarak karara bağlanacak. Ardından BİK Yönetim Kurulu’nun ibrasına ilişkin oylama yapılacak. Daha sonra Yönetim Kurulu teklifleri, Komisyonların görüşü alınarak oylanacak.

BİK 29. Dönem 5. Toplantısı, bir sonraki Genel Kurul Toplantı tarihinin belirlenmesinin ardından üyelerin dilek ve temennileriyle sona erecek.

Bu gönderiyi paylaş