BİK Genel Kurulu 29. Dönem 5. Toplantısı sona erdi

BİK Genel Kurulu 29. Dönem 5. Toplantısı sona erdi

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu’nun İstanbul’daki Genel Müdürlük binasında 21-23 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen 29. Dönem 5. Toplantısı sona erdi.

Eklenme: 23 Şubat 2018 - 08:47 / Son Güncelleme: 23 Şubat 2018 - 8:47

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hakim Tuğgeneral İhsan Bülbül’ün Divan Başkanlığında, 30 üyenin katılımıyla toplanan Genel Kurulun son oturumumda, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Denetçiler Kurulu Raporu, Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonlarının görüşleri alınarak karara bağlandı. Ardından BİK Yönetim Kurulu 2017 yılı faaliyetleri, Genel Kurul üyeleri tarafından idari ve mali açıdan oybirliğiyle ibra edildi.

Yönetim Kurulu’nun, Genel Kurula sunduğu “Kurumun 2017 Yılı Tahsis Bilançosu”, “Gazetelere Verilecek Kredilere Uygulanacak Faiz Oranının Tespiti”, “Harcama Limitlerinin Belirlenmesi” ile “Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği’nin Tadili”ne ilişkin teklifleri, Komisyonların görüşü alındıktan sonra yapılan oylamada kabul edildi.

Yönetim Kurulu 2017 yılı faaliyetlerinin ibra edilmesi ve gündem maddelerinin kabulünün ardından Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem, kısa bir konuşma yaparak Genel Kurul üyelerine teşekkür etti.

Bir sonraki Genel Kurul Toplantısı’nın 23-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılması ve ilk gün oturumunun saat 11.00’de başlaması kararlaştırıldı.

Genel Kurul, üyelerin dilek ve temenni konuşmalarının ardından Divan Başkanı Hakim Tuğgeneral İhsan Bülbül’ün teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

Bu gönderiyi paylaş