BİK Genel Kurulu 29. Dönem 6. Toplantısı sona erdi

BİK Genel Kurulu 29. Dönem 6. Toplantısı sona erdi

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu’nun İstanbul’daki Genel Müdürlük binasında 23-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen 29. Dönem 6. Toplantısı sona erdi.

Eklenme: 25 Mayıs 2018 - 11:57 / Son Güncelleme: 25 Mayıs 2018 - 11:57

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hakim Tuğgeneral İhsan Bülbül’ün Divan Başkanlığında, 26 üyenin katılımıyla toplanan Genel Kurulun son oturumumda, Yönetim Kurulu Birinci Dönem Raporu ile Denetçiler Kurulu Birinci Dönem Denetim Raporu, Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonlarının görüşleri dikkate alınarak oy birliğiyle kabul edildi.

Daha sonra Yönetim Kurulu’nun, Genel Kurula sunduğu; “Kurum Personeli Ana Taban Ücretlerine 1 Temmuz 2018 Tarihinden Geçerli Olmak Üzere Yapılacak Zam Oranının Tespiti”, “Lozan Barış Andlaşması Kapsamında Azınlık Statüsündeki Topluluklar Tarafından Ülkemizde Yayınlanan Gazetelere Yapılacak Yardımlar”a ilişkin iki teklifi ile Genel Kurul gündemine bilahare dahil edilen “2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 288’inci Maddesine göre  Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında ‘www.ilan.gov.tr’ Yayınlanacak Resmi İlanlar Hakkında Karar Alınması’’na dair 3 numaralı teklif görüşmelere açılmıştır. İlk iki teklif Komisyonların görüşleri de dikkate alınarak oybirliğiyle kabul edildi. 3 numaralı teklif ise Hukuk İşleri Komisyonunun tadil önerisinin Yönetim Kurulu tarafından tekrar revize edilmesini müteakip son şekli yine oybirliğiyle kabul edildi.

Bir sonraki Genel Kurul Toplantısı’nın 13, 14 ve 15 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılması ve ilk gün oturumunun saat 11.00’de başlaması kararlaştırıldı.

TOBB Tokat Tic. ve San. Odası Meclis Üyesi Ahmet Arat, bundan sonraki Genel Kurul toplantılarına katılamayacağını ve üyelikten istifa ettiğinden bahisle, tüm Genel Kurul ve Yönetim Kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkürlerini ifade ederek Genel Kurulda bulunduğu için onur duyduğunu Genel Kurulun bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dilediğini beyan etti.

Genel Kurul, Divan Başkanı Hakim Tuğgeneral İhsan Bülbül’ün teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

Bu gönderiyi paylaş