BİK Genel Müdürü Duran, Ankara’da Gazete Temsilcileriyle Buluştu

BİK Genel Müdürü Duran, Ankara’da Gazete Temsilcileriyle Buluştu

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, Ankara merkezde günlük olarak yayınlanan gazetelerin imtiyaz sahipleri ile bir araya geldi.

Eklenme: 30 Mart 2022 - 14:10

BİK Ankara Şube Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasına taşınması vesilesi ile Ankara merkezde yayın yapan 9 gazetenin imtiyaz sahibi ile kahvaltıda buluşan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, Ankara’daki yerel gazetelerin önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirterek, “Ankara’daki gazetelerimize daha iyi şartlarda hizmet vermek için, Şube Müdürlüğümüzün yerini değiştirdik. Şimdi iyileştirilen fiziki şartlarıyla şubemiz tüm gazeteci arkadaşlarımıza hizmet veriyor” dedi.

Türkiye’de yerel gazetelerin önemli bir misyon üstlendiğini belirten Duran, “Son zamanlarda özellikle dijital dönüşüm süreçlerine destek olmak üzere gazetelerimize yönelik eğitim programlarına ağırlık verdik. Şu gerçeği iyi biliyoruz, yerel gazeteler ülkemizin milli değerleridir.” ifadesini kullandı.

İstişare toplantısına, Ankara merkezde günlük olarak yayın yapan Anayurt Gazetesi, 24 Saat Gazetesi, Güçlü Anadolu Gazetesi, Anadolu Gazetesi, Ticari Hayat Gazetesi, İlksayfa Gazetesi, Zafer Gazetesi, Sonsöz Gazetesi ve Başkent Gazetesi’nin imtiyaz sahipleri ile BİK Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli katıldı.

Bu gönderiyi paylaş