BİK Genel Müdürü Duran, Isparta’da gazetecilerle buluştu

BİK Genel Müdürü Duran, Isparta’da gazetecilerle buluştu

Yeni şube açılışları sebebiyle yurt genelinde ziyaret ve toplantılar gerçekleştiren Genel Müdürümüz Rıdvan Duran, Isparta’da yerel gazetecilerle bir araya gelerek yazılı basının sorunları ve çözümlerine yönelik istişarelerde bulundu.

Eklenme: 7 Temmuz 2020 - 16:01 / Son Güncelleme: 7 Temmuz 2020 - 16:01

Genel Müdür Duran, Isparta Valiliği toplantı salonunda yerel basın temsilcileriyle istişare toplantısı düzenledi.

Isparta Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve Kurumumuz Genel Kurul Üyesi Şevket Karahan’ın açılış konuşmasının ardından söz alan Genel Müdürümüz Rıdvan Duran, Isparta’da Kurumumuzun 46. şubesinin 1 Ağustos tarihi itibarıyla faaliyetlerine başlayacağının müjdesini verdi.

İki yıllık hedef belirlendi

Toplantıda, yeni açılan ve açılacak olan kurum şubelerinin 2 yıllık uyum süreci olacağını ve bu sürede şube açılan illerdeki gazetelere valilik görev alanındaki gazetelere uygulanan şartların aynen uygulanacağına değinildi.

Süreç içerisinde yerel gazetelerin internet ortamına entegre olabilecek seviyeye getirilmesini amaçladıklarını söyleyen Duran, ilanların da artırılmasına yönelik çalışmaların yapılacağı ve olumlu sonuçların alınmasını hedeflediklerini söyledi.

İnternet medyası ile ilgili eğitim çalışmalarının da artırılacağına değinen Genel Müdürümüz; Antalya, Isparta ve Burdur’da da bu eğitimleri düzenlemeyi planladıklarını iletti.

Duran: Dönüşüm gazetelerin kendi gazetecilik kültürü ile olmalı

Yerel yazılı basının internet haber sitelerinin olması gerektiğine değinen Duran, haberciliği internet üzerinden de yaparak yazılı basının oturmuş kültürünün bu mecralara da taşınması gerekliğine dikkat çekti.

Toplantı sonunda, gazetecilerin sorunları ve talepleri üzerine notlar alan Duran, bu taleplerin karşılanması konusunda Genel Müdürlük birimlerince istişare edileceğini bildirdi.

Toplantıya BİK Genel Kurulu Üyesi Şevket Karahan, BİK İnsan Kaynakları Müdürü Engin Öztürk, BİK İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. Çam ve BİK Antalya Şube Müdürü Nedim Engin de katıldı.

 

Bu gönderiyi paylaş