BİK Genel Müdürü Karaca, Prof. Dr. Oğurlu’yu ziyaret etti

BİK Genel Müdürü Karaca, Prof. Dr. Oğurlu’yu ziyaret etti

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Oğurlu’yu makamında ziyaret etti.

Eklenme: 9 Şubat 2017 - 10:50 / Son Güncelleme: 9 Şubat 2017 - 10:50

Genel Müdür Karaca ziyarette, Basın İlan Kurumu’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Karaca, 56 yıldır resmi ilan ve reklamların süreli yayınlarda objektif ölçütlerle adil bir şekilde yayımlanmasına aracılık ettiklerini belirterek, “Bilişim çağını yaşadığımız bu dönemde yeni bir mecra ile karşı karşıyayız. Dijital medya her geçen gün etkisini artırıyor. Kurum olarak hem bugünün beklentilerini karşılayacak hem de gelecekte gazetelerimizin karşılaşacağı sorunları bugünden çözmek adına gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda kısaca; resmi ilan ve reklamların yayınlanma usullerinin belirlendiği diyebileceğim yönetmeliğimiz yürürlüğe girdi. Ayrıca resmi ilanların dijital ortamda alınması ve dağıtılmasına ilişkin ikinci bir yönetmeliğimiz de yayımlandı. Yeni medyaya yönelik altyapı çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Özellikle resmi ilanların gazetelerimizin internet sitelerinde ve Kurumumuzun dijital yayını ilan.gov.tr’de yayımlanmasında önemli mesafeler kat ettik. Bu süreçte siz ve sizin gibi kıymetli hocalarımızın değerli görüşleri bizlere yol gösterici olacaktır” dedi.

Aynı zamanda Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi olan ve İdare Hukuku alanında Türkiye’nin önemli isimleri arasında yer alan Yücel Oğurlu ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Basın İlan Kurumu’nun özellikle dijital dönüşüm çerçevesinde gerçekleştirdiği çalışmaları önemsiyorum. Geleceğe şimdiden hazırlanmak ve bunun hukuki altyapısını oluşturmak da oldukça önemli. Size ve Kurumunuza elimizden gelen desteği vereceğimizden emin olabilirsiniz” değerlendirmesinde bulundu.

Genel Müdür Karaca, ziyaretin sonunda Prof. Dr. Oğurlu’ya Basın İlan Kurumu’nun prestij eserini takdim etti.

Bu gönderiyi paylaş