BİK Genel Müdürü Karaca’dan, Sivas Valisi ve Belediye Başkanı’na ziyaret

BİK Genel Müdürü Karaca’dan, Sivas Valisi ve Belediye Başkanı’na ziyaret

Bir takım ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Sivas’a gelen Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Yakup Karaca, Sivas Valisi Davut Gül ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ı ziyaret etti.

Eklenme: 12 Temmuz 2016 - 09:15 / Son Güncelleme: 12 Temmuz 2016 - 9:15

SİVAS / BİK-  Son Valiler Kararnamesi ile Sivas’a atanan Vali Gül’ü makamında ziyaret eden BİK Genel Müdürü Yakup Karaca, kurumun faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Genel Müdür Karaca’nın verdiği bilgiler doğrultusunda son dönemde yayına geçen www.ilan.gov.tr internet sitesini çok beğenen Vali Gül, resmi ilanların daha çok kitlelere ulaşması açısından bu uygulamanın çok önemli bir boşluğu dolduracağını ifade etti.

BİK Genel Müdürü Karaca, daha sonra Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ı ziyaret etti. Karaca’ya ziyarette Basın İlan Kurumu İlan Hizmetleri Müdürü İdris Çam, Sivas Şube Müdürü Mustafa Yüksel ve şehirdeki bazı gazetelerin imtiyaz sahipleri eşlik etti.

Ziyarette konuşan BİK Genel Müdürü Karaca, yerleşim yeri bakımından Sivas’ın oldukça elverişli bir coğrafyaya sahip olduğunu ifade ederek, “Sivas kültürel ve manevi değerleri ile ön plana çıkan bir şehrimiz. Dünyanın hazinesi diyebiliriz. Sizin en güzel şekilde bu değerleri ortaya çıkaracağınıza inanıyorum. Ulaşımdaki gelişmelerle birlikte şehirlerimizin de gelişmesi hızlanıyor. Bu değişime uygun olarak kültürel projeleri hayata geçireceğinize inanıyorum.” dedi.

Hizmet sürecinde kalıcı eserler bırakmayı düstur edindiğini vurgulayan Başkan Aydın ise, “Özellikle son dönemde ülkemizde önemli bir yer teşkil eden altyapı eksikliği tekrar gündeme geldi. Bizler altyapıya büyük önem verip, ciddi yatırımlar yapıyoruz. Ancak basında ve kamuoyunda bu çalışmalarımız pek yer bulmuyor. Çünkü insanlarımız yerin altına pek önem vermiyor. Ama bizler altyapı hizmetlerini çok önemsiyoruz. Gelecek nesillere kalıcı hizmetler bırakmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

Karadeniz-Akdeniz bağlantı yolu projesinin ulaşım açısından tarihi bir dönüm noktası olduğuna vurgu yapılan ziyarette, kalkınmanın topyekûn bir hamle olmasından ötürü basın camiasına da büyük görevler düştüğü ifade edildi.

Ziyaret sonrası BİK Genel Müdürü Karaca, Başkan Aydın’a Basın İlan Kurumu bünyesinde çıkarılan prestij eserlerden takdim ederken, Başkan Aydın ise Karaca’ya belediye logosunun yer aldığı plaket ve çeşitli el sanatları ürünleri hediye etti.

Karaca, daha sonra Basın İlan Kurumu Sivas Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaretlerinin ardından, doktor balıkları ile dünyaca ünlü olan Kangal Balıklı Kaplıcasını ve UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifasını ziyaret etti. Divriği ziyaretinde Karaca’ya İlçe Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya eşlik etti.

 

Bu gönderiyi paylaş